هوا کردن بادکنک های آتش زا از غزه همچنان ادامه دارد و ده ها آتش سوزی جدید در اسرائیل رخ نداد

عملیات تروریستی فلسطینی علیه مردم اسرائیل، از طریق هوا کردن بادکنک های آتش زا همچنان ادامه دارد و در ساعات پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) ده ها بالن دیگر از سوری غزه هوا شده که به علت جهت وزش باد، در اسرائیل به زمین نشسته و موجب بروز ده ها آتش سوزی در بیشه ها و باغ های میوه و سبزی شده است.

سازمان های ترور در غزه، این تعرض تروریستی را از هفته پیش از سر گرفتند و تهدید کردند که قصد دارند اسرائیل را به آتش بکشند.

سران اسرائیلی یکصدا اعلام کرده اند که اگر این وضع ادامه یابد، ضربات سنگینی علیه سازمان های ترور در غزه در راه خواهد بود.

به دنبال این هشدارها که از زبان نخست وزیر، وزیر دفاع و رئیس ستاد کل ارتش شنیده شد، پرنده های نظامی اسرائیل در چند نوبت مواضع تروریستی در داخل غزه را هدف قرار داده اند. ولی سازمان های ترور می گویند که به این ضربات تسلیم نخواهند شد و به تهاجمات خود، تا هنگامی که اسرائیل محاصره دریایی – زمینی غزه را بر نچیند ادامه خواهد یافت.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که رژیم ایران مقادیر بیشتری پول برای گروه موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین به منطقه فرستاده و از آن ها خواسته است تعرضات را از سر بگیرند.

علت برقراری محاصره دریایی و زمینی آن است که گروه های ترور نتوانند جنگ افزارهای بیشتر وارد غزه کنند و یا عناصر تروریستی بیشتری به آن سرزمین رخنه کنند. با این همه، گفته می شود که گروه های ترور از طزیق تونل های زیرزمینی با شبه جزیره سینا و با کمک سازمان های تعصب گرای اسلامی مانند داعش که در آن ناحیه حضور چشمگیر دارند توانسته است مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات دریافت کند.

دولت مصر نیز از اقدام اسرائیل در ادامه محاصره دریایی و زمینی غزه جانبداری می کند تا گروه های وابسته به رژیم ایران و یا عوامل تروریستی دیگر نتوانند وارد غزه شوند و بر حجم آشوب در منطقه بیافزایند.

گروه موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین در بیانیه ای که انتشار داد نوشت که هوا کردن بادکنک های آتش زا تا برچیدن محاصره ادامه خواهد یافت. یک حساب کاربری با نام “سپاه پاسداران” نیز در پیامی به زبان فارسی، به طعنه ادعا کرد که ارتش اسرائیل، در برابر بادکنک های انفجاری عاجز مانده، پس چگونه خواهد توانست در برابر ضربات حزب الله ایستادگی کند.

در اسرائیل همچنان تلاش برای یافتن یک راهکار تکنولوژی برای خنثی کردن این بادکنک ها در هوا، ادامه دارد و امید می رود که بتواند به طور کامل این شیوه تعرضی را متوقف سازد.

گروه های تروریستی حماس و جهاد اسلامی، در یک سال اخیر با به راه انداختن تظاهرات خشونت بار هفتگی در مرز اسرائیل با غزه، تلاش کردند موجب برچیدن محاصره شوند، ولی تلاش آن ها ناکام ماند.

اسرائیل می گوید که این محاصره، تنها هنگامی برداشته خواهد شد که در غزه، یک گروه صلح طلب قدرت را به دست گیرد که نسبت به حفظ آرامش و متوقف ساختن تعرض ها متعهد گردد و به آن عمل کند.