هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی در اقدامی تلافی جویانه، مقامات آمریکایی را هدف حملات سایبری قرار داده‌اند

گروهی با نام چارمینگ گیت یا بچه گربه دلربا، که با جمهوری اسلامی همکاری می کند و مرتبط است، طی ماه گذشته تلاش کرده به ایمیل شخصی ده ها تن از مقامات و دانشمندان هسته‌ای آمریکا، دسترسی پیدا کند.

پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته ای موسوم به برجام و بازگشت تحریم‌های ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی، هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی در اقدامی تلافی جویانه، مقامات آمریکایی را هدف حملات سایبری قرار داده‌اند.

شایان ذکر است که پیشتر سازمان های مرتبط و کارشناسان امور جنگهای سایبری و فضای مجازی در آمریکا، هشدار داده بودند که ممکن است، جمهوری اسلامی به تلافی تحریم‌ها و تحت فشار قرار گرفتن از طرف ایالات متحده،دست به حملات سایبری بر علیه سایت ها و افراد دولتی در آمریکا بزند.

به گزارش فاکس نیوز به نقل از آسوشیتدپرس،این گروه همچنین، مخالفان   توافق هسته ای ایران، دانشمندان هسته ای عرب و همچنین چهره های جامعه مدنی ایران و کارمندان اتاق فکر واشنگتن را هدف حمله خود قرار داده‌اند.

علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی نیز بارها در سخنان خود به جنگ نرم به گفته او دشمنان بر علیه حکومت اسلامی هشدار داده بود و کارشناسان مربوطه را تشویق به مقابله به مثل و شرکت در جنگ نرم کرده است.