هیات اسرائیلی که برای عملیات جستجو و نجات به فلوریدا رفته، تا پایان هفته در میامی می‌ماند

وزارت دفاع اسرائیل روز سه شنبه اعلام کرد، در حالی که شمار کشته شدگان حادثه فرو ریزی یک برج مسکونی در میامی افزایش می‌یابد، مأموریت فرماندهی جبهه داخلی ارتش اسرائیل، برای کمک به تلاش‌های نجات در حادثه مجتمع مسکونی «برج چمپلین»، برای یک هفته دیگر تمدید شده و هیات اسرائیلی در محل باقی خواهد ماند.

بر اساس گزارش‌ها، این ساختمان مسکونی از لحاظی ایمنی در وضعیت مناسبی قرار نداشته است و یک مهندس سازه در سال ۲۰۱۸ با بازدید از ساختمان، هشدار داده بود که اشکالات عمده‌ای در این ساختمان وجود دارد تا اینکه این ساختمان ۱۴ روز پیش فرو ریخت و یک فاجعه به بار آورد.

امروز پس از پیدا شدن سه جسد دیگر توسط نیروهای امدادی، شمار کشته شدگان به ۲۸ تن افزایش یافت و ۱۱۷ تن دیگر همچنان مفقود هستند.

تصمیم برای تمدید مأموریت تیم اعزامی کمک رسانی اسرائیلی، با توجه به درخواست‌های سازمان‌های یهودی و به روزرسانی‌های دریافت شده درباره اثربخشی این مأموریت، اتخاذ شد. این تصمیم توسط وزیر دفاع بنی گانتز، و فرمانده ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال آویو کوخاوی، اتخاذ شده است.

بنی گانتز گفت: «ما به یاری هر کشوری که به ما نیاز داشته باشد، به ویژه دوستان آمریکایی و برادران یهودی‌امان در خارج از مرزها خواهیم شتافت». او افزود: «من در غم و اندوه خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده‌اند شریک هستم.»

هشت عضو تیم اسرائیلی، دیروز دوشنبه پس از تخریب قسمت باقیمانده از ساختمان پیش از رسیدن طوفان گرمسیری السا، به اسرائیل بازگشتند.

این تخریب باعث شد امدادگران بتوانند منطقه جستجوی مفقودین را با خیال راحت تر گسترش دهند.

به گفته سرهنگ اِلاد اِدری، معاون فرمانده هیات اعزامی ارتش اسرائیل به میامی، به لطف مدل سازی سه بعدی که توسط نیروهای ارتش اسرائیل انجام شده است، صدها نجات دهنده در محل، می‌دانند که آپارتمان‌ها در کجا بوده‌اند و دقیقاً در کجا باید در جستجوی قربانیان و مفقودین بود.

اسرائیل غالبا به کشورهایی که از بلایای طبیعی آسیب دیده اند کمک کرده است و تیم‌هایی از پزشکی ارتش اسرائیل و فرماندهی جبهه داخلی، برای کمک به عملیات جستجو و نجات و کمک‌های پزشکی و ایجاد بیمارستان‌های صحرایی، به کشورهایی مانند برزیل، مکزیک، هائیتی، فیلیپین، ژاپن، ترکیه و نپال اعزام شده‌اند.

تعداد زیادی از کشته شدگان و مفقودین حادثه ریزش برج چمپلین در فلوریدا، بخشی از جامعه بزرگ یهودیان میامی هستند.