واحدهای ویژه ارتش اسرائیل، آماده ورود به نوار غزه و انهدام زیرساخت سازمان های ترور است

در عملیات صخره استوار در پنج سال پیش، سازمان های فلسطینی اعلام کردند که نزدیک به دو هزار نفر تلفات داده اند

در میان کارشناسان امور امنیتی در اسرائیل این ارزیابی قوت می گیرد که وقوع یک نبرد گسترده دیگر با گروه های ترور در غزه، امری است که به احتمال قوی چاره ای جز دست زدن به آن نباشد. در این روزها درست پنج سال از نبرد قبلی به نام “صخره استوار” می گذرد. در این عملیات که بیش از سه هفته ادامه یافت، ارتش اسرائیل ضربات سهمگینی به زیربنای تروریستی در غزه وارد ساخت. ولی قدرت بازدارندگی اسرائیل به هدف خاموش ساختن عملیات تعرضی از غزه، بتدریج کاهش یافت و اکنون مدتی است که حملات موشکی و هوا کردن بادکنک های انفجاری و عملیات تعرضی دیگر از سر گرفته شده – گرچه ابعاد آن در مقایسه با گذشته محدودتر شده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که نیرویی با نام “کفیر” (بچه شیر) برای انجام حمله احتمالی آینده به سازمان های ترور در داخل غزه، آموزش های خود را به انجام رسانده و برای اجرای عملیات آمادگی کامل دارد و ارتش اسرائیل می تواند هرگاه که لازم باشد، در اسرع وقت وارد غزه گردد و به سرکوب عوامل تروریستی بپردازد.

نیروی موسوم به “کفیر” برای جنگ کوچه به کوچه نیز تمرین های لازم را گذرانده است و مفهوم این امر آن است که ارتش اسرائیل، این بار برخلاف عملیات صخره استوار در پنج سال پیش، از ورود به مناطق مسکونی و رویارویی با تروریست های که پشت جمعیت غیرنظامی پنهان شده اند، رویگردان نخواهد بود و در این عملیات، افراد غیرنظامی نیز ممکن است آسیب ببینند.

در عملیات صخره استوار در پنج سال پیش، سازمان های فلسطینی اعلام کردند که نزدیک به دو هزار نفر تلفات داده اند. ولی در عین حال آن ها اذعان کردند که دست کم هشتصد و پنجاه نفر از کشته شدگان چریک های وابسته به حماس و دیگر گروه های تروریستی بوده اند.

ارتش اسرائیل اعلام کرده که این بار، جنگ بسیار کوتاه تر و ضربتی تر خواهد بود و ممکن است به داخل شهرها و آبادی ها نیز کشانده شود. هدف آن است که همه انبارهای اسلحه و تاسیسات نظامی سازمان های ترور نابود شود.

آگاهان می گویند که در مقایسه به نبرد پنج سال پیش، این بار ارتش اسرائیل با مشکل نظامی بزرگتری روبرو می باشد و آن قدرت گرفتن گروه موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین می باشد که حکومت اسلامی ایران پایه گذار آن بوده است. رژیم ایران در سال های اخیر ده ها میلیون دلار صرف تقویت تسلیحاتی و نظامی این گروه کرده است.

سازمان های ترور همچنین گفته اند که به موشک های نقطه زن مجهز شده اند. علی خامنه ای در یکی از سخنرانی های اخیر خود گفته بود که فلسطینیان در گذشته با پرتاب سنگ به مصاف اسرائیل می رفتند، ولی اکنون به موشک های نقطه زن مجهز هستند. با این همه معلوم نیست که این گونه اطلاعات تا چه ممکن است دقیق باشد. ولی مسلم آن است که توان موشکی سازمان های فلسطینی و به ویژه جهاد اسلامی به طور چشمگیری تقویت شده است.

3 دیدگاه‌

 1. به تروریست ها رحم نکنید، ترحم بر پلنگ تیز دندان جفاکاری بود در گوسپندان. پایگاه هایشان را بکوبید، جنایتکاران را به سزای اعمال پلیدشان برسانید ولی فراموش نکنید سر مار در بیت گاسپاتین علیل است.

 2. این امربزودی اتفاق خواهد افتاد و پاسخی دندان شکن به حماس و…داده خواهد شد.
  اما اصل نابودی سر مار است تا این ماربسیار سمی زنده است،مارهای سمی دیگری به دنیا و دردسر ساز می شوند.
  وبچه مارهایی که از قبل بوجود اورده همچنان تغذیه و اماده نیش زدن.
  مردمی که سال ها به سکوت خود در برابر جنایت های حماس و جهاد اسلامی و…ادامه می دهند،دانسته نقش گوشت دم توپ را دارندو بر ضد انها قیام نمی کنند.
  تاوان سنگینی را می دهند.

 3. ای کاش عقل ملاها میرسید که برای دوستی بهتر است با ملت و دولتی مثل اسراییل دوستی کرد تا گداهایی مثل تروریست‌های فلسطینی که فقط گدایی بلدند و بس!

Comments are closed.