واشنگتن فریبیکن نوشت:آمریکا علیه یک کشتی ایرانی که چند ماه است در دریای سرخ مستقر است اقدام می کند

به نوشته آدام کاردو مقامات آمریکایی و کارشناسان نظامی گمان می‌برند که این کشتی ایرانی به نیروهای تروریست در یمن کمک می‌رساند

واشنگتن فریبیکن در گزارشی نوشت دولت ترامپ علیه یک کشتی ایرانی که چندین ماه است در یک منطقه حساس دریای سرخ مستقر شده اقدام خواهد کرد.

در این گزارش که اخیرا منتشر شده آمده است که این کشتی که با نام ساویز به عنوان یک شناور باری شناسایی شده به حوثی ها اطلاعات می دهد تا به کشتی ها حمله کنند. حملاتی که در ماه های اخیر افزایش یافته است.

نویسنده به نقل از مقامات آمریکایی آشنا به اقدامات ساویزدر دریای سرخ می نویسد که ایرانی ها حتی تلاش نمی‌کنند که نقش نظامی کشتی را پنهان کنند.

یک منبع که نامش در گزارش فاش نشده گفته است: شما به اطلاعات طبقه بندی شده و یا ماهواره ای از عرشه کشتی نیاز دارید  که بدانید که یک کشتی بازرگانی اینگونه رفتار نمی کند.

این منبع گفته است: اگر شما کالا جابجا می کنید در یک مکان ثابت برای چندین هفته لنگر نمی اندازید آن هم در آبهای یک حوزه جنگی که شبه نظامیان به کشتی های دیگر موشک شلیک می کنند.

این نشریه می‌نویسد: اسناد و مقامات آمریکایی تایید کردند که دولت باراک اوباما تحریم‌ها علیه ساویز را در ژانویه ۲۰۱۶ برداشت و اجازه داد که این کشتی آزادانه تردد کند.

حالا قرار است به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم ها علیه ساویز و دیگر شناورهای ایرانی ۵ نوامبر دوباره اعمال شود.

آدام کاردو در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: رفتار مشکوک کشتی ایرانی در ماههای اخیر توسط کارشناسان نظامی آمریکا و دولت های خارجی از جمله عربستان که هدف حوثی های مورد حمایت ایران بوده منعکس شده است.