واشنگتن پست:توییترهای فارسی ترامپ رکورد دار بیشترین لایک در میان توییترهای فارسی زبان شد

واشنگتن‌پست با انتشار گزارشی درباره دور تازه تظاهرات مردمی در ایران به توییترهای فارسی پرزیدنت ترامپ در دو  روز گذشته پرداخته و با انتشار آماری نشان داد که این توییترها رکورد بیشترین لایک ها را در میان توییترهای فارسی داشته است.

پرزیدنت ترامپ همزمان با آغاز دور تازه تظاهرات مردمیدر ایران با انتشار رشته توییترهایی به زبان فارسی مبارزات ملت ایران در برابر رژیم را الهام بخش توصیف کرد و همزمان به رژیم هشدار داد که دستاز کشتن و سرکوب مردم بردارد و بگذارد آنها آزادانه اعتراض کنند.

وی در ادامه نوشت:در واقع، اصلا برایم اهمیتی نداردکه آیا آنها مذاکره می کنند یا نه.این کاملاً به عهده ی خودشان است، اما سلاح هسته ای نداشته باشیدو«معترضان خود را نکشید.»

پرزیدنت ترامپ شامگاه یکشنبه همچنین در یک پیام توییتری دیگز به زبان فارسی از قول مشاور امنیت ملی خود نوشت: مشاور امنیت ملی امروز عنوان کرد که تحریم ها و اعتراضات، ایران را«به شدت تحت فشار»قرار داده است و آنها را مجبور به مذاکره می کند.

این اولین بار در طول چهل سال گذشته است که یک رییس جمهور آمریکا مستقیم با ملت ایران آن هم به زبان نوشتاری فارسی با ملت ایران گفتگو می کند چرا که پیشتر یا روابط دیپلماتیک میان دو کشور وجود نداشت یا زمانی هم که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما روابط دیپلماتیک تا حدی بهبود یافته بود وی ترجیح می داد به جای گفتگو با ملت ایران به نامه نگاری با علی خامنه ای بپردازد تا جاییکه مردم ایران در اعتراضات سال ۸۸ آشکارا در خیابان های شهرهای مختلف ایران شعار می دادند:”اوباما یا با اونا یا با” در نهایت اوباما با رژیم و خامنه ای به توافق اتمی رسید و ملت ایران و خواستهایش نیز توسط رژیم سرکوب شد.

این بار اما به نظر میرسد پرزیدنت ترامپ ترجیح میدهد به جای مصالحه با رژیم و نادیده گرفتن خواستهای ملت ایران با مردم ایران گفتگو کند و همواره وی و دیگر مقام های دولتش از رژیم می خواهند که بهخواستهای بر حق ملت ایران احترام بگذارند.

رژیم اما تاکنون هیچ توجهی به این اعتراضات و خواستهای ملت ایران نداشته و آنها را سرکوب کرده است

توییت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، به زبان فارسی در حمایت از معترضان ایرانی، رکورد بیشترین لایک را در تاریخ توییتر فارسی شکست

2 دیدگاه‌

Comments are closed.