واشنگتن پست: اسرائیل حمله سایبری رژیم ایران را با حمله سایبری گسترده به بندر شهید رجایی پاسخ گفت

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از یک حمله سایبری متقابل اسرائیل به یکی از بنادر ایران خبر داد و نوشت که کوتاه مدتی پس از آن که رژیم ایران علیه سازمان آب و فاضلاب اسرائیل به یک حمله سایبری دست زد، اسرائیل پس از ده روز با حمله سایبری تلافی جویانه، کار در بندر شهید رجایی در جنوب ایران را مختل ساخت.

در گزارش پیشین آمده بود که حدود سه هفته پیش، هکرهای ایرانی، از طریق یک سرور آمریکایی، سیستم کامپیوتری سازمان آب اسرائیل را هدف قرار دادند و به مدت حدود دو روز اختلالاتی به وجود آوردند.

در آن هنگام، کابینه محدود امنیتی سیاسی اسرائیل تشکیل جلسه داد و به بررسی این تعرض پرداخت، ولی واکنش رسمی انتشار نیافت.

اکنون روزنامه واشنگتن پست از قول منابع اطلاعاتی ایالات متحده و برخی کشورهای دیگر که از آن ها نام نبرد، می نویسد که اسرائیل هشت روز پس از آن، به سیستم بارگیری و تخلیه کالا در بندر موسوم به شهید رجایی اختلالات جدی ایجاد کرده و قدرت خود را در جنگ سایبری نشان داده است.

به نوشته این روزنامه، اسرائیل توانست کار کامپیوترهایی را که بر سیستم بارگیری و تخلیه بار و همچنین آمد و شد کامیون های باربری نظارت دارند و همچنین دستگاه هایی که آمد و شد کشتی ها را مدیریت می کنند کاملا مختل سازد.

در ادامه گزارش آمده است که یک روز پس از این حمله سایبری، حکومت ایران تایید کرده که هکرهای ناشناس توانسته نظم کاری در بندر را به طور جدی مختل سازند.

واشنگتن پست از قول کارشناسان نبردهای سایبری ادعا می کند که این حمله توسط هکرهای اسرائیلی و در تلافی حمله پیشین هکرهای ایرانی صورت گرفته است.

کارشناسان می گویند که نهادهای امنیتی اسرائیل برای محافظت کشور از حملات سایبری و همچنین برای تقویت امکانات حمله سایبری به دشمن، تلاش گسترده به عمل آورده و مبالغ کلانی هزینه می کنند و امروز اسرائیل یکی از قوی ترین ها در این زمینه محسوب می شود.

مقامات رسمی اسرائیل هنوز به این گزارش روزنامه آمریکایی واکنشی نشان نداده اند.