واشنگتن پست: بایدن قصد دارد برای تغییر مواضع و سیاست‌های آمریکا سریع اقدام کند

روزنامه آمریکایی،  واشنگتن پست به نقل از منابع نزدیک به کمپین جو بایدن گزارش داد:  بایدن قصد دارد به محض روی کار آمدنش در اول بهمن ماه تعداد زیادی فرمان اجرایی صادر کند تا نشان دهد سیاست آمریکا تغییر کرده و این کشور از این پس “اولویت‌های بسیار متفاوتی” خواهد داشت.

این روزنامه آمریکایی نوشته است که بایدن قصد دارد به سرعت آمریکا را به توافق پاریس، که در زمینه تغییرات اقلیمی است، بازگردانده و تصمیم پرزیدنت  ترامپ برای خروج ایالات متحده از سازمان بهداشت جهانی را لغو کند.

در ادامه این گزارش  همچنین از تصمیم بایدن برای لغو فرمان منع مهاجرت شهروندان چند کشور مسلمان خبر داده است.

واشنگتن پست افزود:  باید  همچنین قصد دارد طرح “صاحبان رویا” را احیا کند تا افرادی که در زمان کودکی به صورت غیرقانونی به آمریکا آورده شده‌اند بتوانند در این کشور بمانند.

در این گزارش نوشته شده است که  کمپین بایدن طی چند ماهه اخیر از مجموع وعده‌های انتخاباتی او کتابی تهیه کرده تا آن را در اولین تصمیم‌گیری‌های خود مورد توجه قرار دهد.  از سوی دیگر، مشاوران ارشد بایدن طی چند ماه گذشته بهترین راه‌های اجرای برنامه‌های او را بررسی کرده و صدها نفر برای تصدی پست‌های مختلف در نهادهای فدرال در حال آماده‌سازی خود بوده‌اند.

واشنگتن پست در ادامه نگاشته است که  بایدن فردا (دوشنبه ) یک کارگروه مقابله با کرونا تشکیل می‌دهد و این گروه طی روزهای آینده به ریاست ویوک مورتی، جراح کل سابق و دیوید کسلر، کمیسیونر سابق سازمان غذا و دارو، جلسه برگزار خواهد کرد.

این روزنامه نوشته است:   درصورتی‌که نسبت تعداد دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در کنگره نزدیک باشد، کار بایدن برای انجام اقدامات قانونی فراگیر سخت‌تر خواهد شد.

در پایان این گزارش آمده است:  از دیگر وعده‌های بایدن می‌توان به طرح او در لغو مصونیت‌های تولیدکنندگان اسلحه و لغو طرح جمهوری‌خواهان برای کاهش مالیات اشاره کرد، اما اگر جمهوری‌خواهان اکثریت سنا را بدست بیاورند می‌توانند جلوی چنین اقداماتی را بگیرند.