“واشنگتن پست”: حکومت ایران می کوشد از طریق شبکه های اجتماعی در انتخابات آمریکا اثرگذار باشد

واشنگتن پست در گزارش خود نوشت که بازرسان ویژه آمریکایی در هفته های اخیر توجه کرده اند که فعالیت گسترده ای در شبکه های اجتماعی در حال جریان است که ظاهرا هدف آن ها تاثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به سود حزب دموکرات می باشد

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی ادعا می کند که حکومت اسلامی ایران، همانند روسیه، می کوشد در کارزار انتخاباتی ایالات متحده دخالت کند و در این راه به تقلید از شیوه های روسیه پرداخته است. کارشناسان سیاسی بر این باورند که رژیم ایران بسیار آرزومند است که در انتخابات آینده که کمتر از یک سال و نیم دیگر برگزار خواهد شد، پرزیدنت ترامپ شکست بخورد و دموکرات ها جانشین آن شوند. مقامات تهران بر این باورند که دموکرات ها همه اقدامات پرزیدنت ترامپ علیه رژیم ایران را باطل خواهند ساخت.

در آمریکا این باور همچنان رواج دارد که دخالت های اینترنتی روسیه و استفاده از شبکه های اجتماعی در آن کشور بود که موجب شکست خانم هیلاری کلینتون و پیروزی دونالد ترامپ شد. روزنامه واشنگتن پست در گزارشی ادعا کرد که اکنو حکومت اسلامی ایران قصد دارد با تقلید از روسیه و استفاده از تجربیات آن، به دخالت در انتخابات آمریکا بپردازد تا بتواند دولت جمهوریخواه را به شکست بکشاند.

واشنگتن پست در گزارش خود نوشت که بازرسان ویژه آمریکایی در هفته های اخیر توجه کرده اند که فعالیت گسترده ای در شبکه های اجتماعی در حال جریان است که ظاهرا هدف آن ها تاثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به سود حزب دموکرات می باشد. برخی صفحات فیس بوکی و حساب هایی در توییتر و اینستاگرام و غیره، گزارش های جعلی انتشار می دهند که ذهن مردم آمریکا را مشوش سازند و آن را به مسیر مخالفت با پرزیدنت ترامپ بکشانند.

در ادامه گزارش آمده است که برخی نامه هایی که ظاهرا از جانب خوانندگان روزنامه ها به ستون واکنش روزنامه ها فرستاده شده، به دست عوامل حکومت اسلامی ایران و به هدف تشویش افکار عمومی در ایالات متحده نگاشته شده است.

حکومت ایران تا کنون واکنشی نسبت به این گزارش نشان نداده و دولت پرزیدنت ترامپ نیز که به این گونه رویدادها حساسیت زیاد دارد، سکوت کرده است.