واشنگتن پست: نزدیکان ترامپ به او توصیه کرده‌اند برای شکست آماده شود

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره نتایج انتخابات آمریکا نوشت: نزدیکان پرزیدنت ترامپ، به او توصیه کرده‌اند که برای احتمال شکست در انتخابات آماده شود‌، اگرچه در حال حاضر نطق سنتی اعتراف به شکست آماده نشده است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه نوشته است:  مشاوران ترامپ طی دو روز گذشته با وی در مورد احتمال باخت وی در انتخابات و حرکات احتمالی در صورت وقوع عملی شکست گفت‌و‌گو کرده‌اند.

واشنگتن پست احتمال داد که ترامپ در صورت شکست، آن را به روش سنتی نخواهد پذیرفت، زیرا یکی از کارکنان کارزار انتخاباتی وی اظهار داشت که موضوع آماده‌سازی سخنرانی در این زمینه مطرح نشده است.

این روزنامه در ادامه افزود: «طبق این گزارش آن‌ها احتمال می‌دهند که ترامپ حتی در صورت شکست، ادعای بی‌اساس خود را مبنی بر سرقت پیروزی  انتخابات، ادامه دهد».

واشنگتن پست،  نوشته است که اطراف ترامپ در حال حاضر به دو جبهه تقسیم شده است، زیرا اعضای خانواده وی معتقدند که او هنوز هم می‌تواند برنده شود و باید همچنان برای پیروزی تلاش کند.

اعضای جبهه  بزرگ‌تر که شامل گروهی از مشاوران رئیس‌جمهوری و رهبران حزب جمهوری‌خواه است، از شکست در انتخابات اطمینان دارند.

اگر چه  نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز به طور قطعی مشخص نشده است، اما آمارهای موجود حاکی از آن است که جو بایدن، نامزد دموکرات‌، در آستانه کسب ۲۷۰ رای الکترال است که ورود وی به کاخ سفید را تضمین می‌کند.