واشنگتن پست: نیروهای آمریکا در عراق از حملات پهپادی شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران نگران اند .

به گزارش “واشنگتن پست”، مقامات ارتش ایالات متحده  در عراق نسبت به حملات شبه‌نظامیان وابسته به حکومت ایران  با استفاده از پهپادها برای فرار از سیستم های شناسایی در اطراف پایگاه های نظامی و تاسیسات دیپلماتیک، ابراز نگرانی کرده‌اند.

در این گزارش به نقل از  مقامات نظامی و دیپلمات‌ها،آمده است که  این شبه‌نظامیان به جای استفاده از موشک‌ها، به پهپادهای کوچک با بال ثابت روی آوردند که با ارتفاع بسیار کمی پرواز می کنند و توسط سیستم‌های دفاعی قابل رهگیری نیستند.

واشنگتن پست در ادامه به نقل از یک مقام ائتلاف نوشته است : پیشتر هم  یک حمله پهپادی آشیانه«آژانس اطلاعات مرکزی CIA» در داخل مجموعه فرودگاه شهر اربیل، شمال عراق را هدف قرار داد.

وی افزود:  پرواز این پهپاد در فاصله ۱۰ مایلی ردیابی شد، و بقایای کشف شده این پهپاد و تجزیه و تحلیل اولیه آن نشان داد که ساخت آن در ایران انجام شده است.»

واشنگتن پست در این باره  نوشت: پس از این حملات  برخی از مقامات آمریکایی طرفدار بررسی جدی گزینه واکنش نظامی بودند، از جمله برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، اما دولت بایدن در نهایت تصمیم به عدم اقدام نظامی گرفت.

همزمان   منابع آگاه، از تلاش وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، “پنتاگون” برای دریافت مجوز از جو بایدن، برای حمله به شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در عراق خبر داده‌اند.

یک منبع آگاه، هم دو روز پیش  به «دیلی‌کالر» گفت: «دولت سخت در تلاش است تا ‌طیف گسترده‌ای از پاسخ‌های احتمالی به تهاجم شبه‌نظامیان علیه نیروهای آمریکایی در عراق را بررسی کند.»