واعظی: هدف روحانی تحویل دولت بدون تحریم و مشکلات به دولت بعدی است

محمود واعظی” رئیس دفتر روحانی در گفتگو با خبرگزاری دولتی ایرنا گفته که همه تلاش روحانی این است که دولت را بدون تحریم و مشکلات تحویل دولت بعدی بدهد  و این بسیار برای دولت مهم است.

وی  گفته که روحانی همه وقت و تلاش خود را برای انجام این کار می گذارد و وزیر خارجه و بقیه هم در حال تلاش هستند.

واعظی در ادامه با اشاره به  سخنان برخی افراد غیر مسئول درباره مسائل مهم کشور گفته است  : متاسفانه برخی افراد هیچ مسئولیتی ندارند و به طور مرتب مطالبی بیان می کنند که کار را برای دولت مشکل می کند.

وی افزود:  برخی که قصد حضور در انتخابات را دارند از تحریم ها به نفع خود استفاده می کنند و به هر دلیلی برداشتن تحریم را به نفع خود نمی دانند و می‌خواهند همیشه بهانه هایی برای حمله به دولت داشته باشند مانع تراشی می‌کنند و برخی دیگر که مسئولیت دارند یا ندارند هم به شکل دیگری مانع‌تراشی می کنند در حالی که یکی از اهداف جدی دولت این است که این کار انجام شود.

رئیس دفتر روحانی  درباره برنامه ها و اقدام دیگر دولت، ادعا کرد : ما قصد داریم زمانی‌که دولت را تحویل می دهیم،  مسئله کرونا در کشور هم از نظر واکسیناسیون و درمان و پیشگیری به جایی رسیده باشد که دیگر دغدغه مردم نباشد.

وی توضیح نداد که دولت چگونه می تواند تا خرداد ماه ۱۴۰۰ دولتی بدون تحریم و بیماری،  بیکاری، فقر ، با ورشکستگی روز افزون نهادهای دولتی و تولیدات داخلی به دولت بعدی تحویل دهد.

واعظی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه آیا عدم تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌تواند بهانه‌ای برای برداشته شدن تحریم‌ها باشد یا نه، گفت:  بحث تحریم متفاوت از FATF است.  اما در داخل ایران برخی این دو را با هم مرتبط می دانند و این ارتباط از حیث فنی نیست بلکه سیاسی است.

وی در ادامه گفت:  این افراد می‌گویند اگر غربی‌ها می‌خواهند حسن نیت نشان دهند نمی توانند هم تحریم را بر ما اعمال کنند و هم در ارتباط FATF با ما همکاری کنند و یک بحث سیاسی را مطرح می کنند.

واعظی باز هم تکرار کرد : دولت علاقه مند است هم تحریم برداشته شود هم با FATF همکاری کند.