والدین سرباز جانباخته به نتانیاهو: اسناد را از تهران آوردید، جسد عزیز ما را هم بیاورید

والدین سرباز جانباخته اسرائیلی در تظاهرات در نزدیک نوار غزه

خانواده یک سرباز اسرائیلی که به احتمال زیاد، در جریان آخرین عملیات اسرائیل در نوار غزه، جان باخته، ولی سربازان اسرائیلی فرصت نکرده بودند پیکر او را به اسرائیل بازگردانند، دوباره از دولت خواستار شد بیشترین تلاش را به عمل آورد تا بازمانده جسد که در دست حماس است به اسرائیل تحویل داده شود و بتوان آن را با احترام لازم دفن کرد.

خانم لئا گولدین مادر زنده نام هَدَر گولدین، سرباز جانباخته، به خبرنگاران گفت: «همانگونه که نتانیاهو توانست آن همه اسناد را از ایران بیرون آورد، اکنون باید برای بازگرداندن پیکر فرزند دلبند من اقدام کند».

سخن از بازمانده پیکرهای دو سرباز جانباخته اسرائیلی، و همچنین اسارت دو شهروند اسرائیلی در دست حماس در غزه است که این سازمان در ازای بازگرداندن آن ها، خواستار ازادی هزاران زندانی فلسطینی و همچنین امتیازات دیگر است.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که تماس های غیرمستقیم بین طرفین، از طریق دولت مصر برقرار است، ولی دولت اسرائیل خواسته های حماس را برای بازگرداندن باقیمانده دو جسد سربازان قاطعانه رد می کند.

دو شهروندی نیز که در اسارت حماس به سر می برند، یکی جوان بَدَوی اسرائیلی است که گویا پس از دعوا با والدین خود به غزه گریخته و دومی یک شهروند مهاجر از کشور اتیوپی است که بستگان او می گویند به اختلال حواس دچار است.

اسرائیل در گذشته برای کسب ازادی یک سرباز ربوده شده خود، یک هزار تروریست زندانی فلسطینی را آزاد کرد که ده ها تن از آنان به عملیات آدمکشی بازگشتند.

پروفسور سمیخا گولدین پدر هدر گولدین، یکی از دو سرباز جانباخته، در گفتگو با خبرنگاران، بنیامین نتانیاهو را متهم ساخت که برای بازگرداندن مفقودین تلاش کافی به عمل نمی آورد. او گفت: «اگر در ظرف چهار سالی که از این رویداد تاسف بار می گذرد، نتوانسته پیکرهای عزیران ما را بازگرداند، هیچ حقی ندارد سربازان ما را دوباره به جبهه بفرستد».

خانواده گولدین، روز گذشته (آدینه) در همان حال که فلسطینیان در آن سوی خط مرزی تظاهرات  می کردند و لاستیک آتش می دند، در این سوی جدار مرزی به تظاهرات پرداخت و خواستار بازگرداندن پیکرها شد.

یک دیدگاه

  1. این خانم ممکن است با تحریک ایران دست به اینگونه واکنشها بزند و این زن میداند که برای چنین کاری لازم است تا اسرائیل به فلسطینیهای تررویست امتیاز دهد که اشتباه بزرگی است. کسی که کشته شده چه اهمیت دارد که جنازه اش در اتش سوخته شده یا در دریا طعمه کوسه ها یا توسط درندگان خورده شده باشد اما من میدانم پس گرفتن جنازه از فلسطینیها خطر بیشتری دارد تا اینکه بی خیال شوند.

Comments are closed.