وال‌استریت ژورنال مینویسد: تحریم‌های آمریکا هنوز اجرا نشده، ملایان تحت فشار قرار گرفتند

نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال در مطلبی نوشته است که: تحریم‌های آمریکا شروع نشده اوضاع  اقتصادی آشفته و از هم پاشیده ایران رهبران جمهوری اسلامی را زیر فشارهای سنگین قرار داده است.

این روزنامه نوشته است احیا و اجرای تحریم‌های آمریکا رهبران ایران را در اقدامات تروریستی و دخالت‌های نظامی در منطقه زیر فشار حداکثری قرار داده است.

به نوشته این روزنامه مقام‌های جمهوری اسلامی که برای مهار بحران های اقتصادی به هر دری می زنند و می کوشند راهی برای جبران تحریم ها بیابند این تحریم‌ها در دو مرحله اجرایی خواهند شد.

اولین آن ششم ماه اوت (۱۳ مرداد) خواهد بود که بخشی  از خودرو سازی و طلا و اشیا گرانبها را هدف قرار می‌دهد و دور دوم که از چهارم ماه نوامبر(۱۳ آبان) آغاز می شود و بخشی از نفت و انرژی و معاملات بانک مرکزی و موسسات بین المللی را شامل خواهد شد. مردم ایران بیش از همه نگران خرید دارو و مایحتاج روزانه خود و پرداخت اجاره بها هستند.

تورم به ۱۲ درصد رسیده است صادرات نفت در دو ماه گذشته ۸ درصد کاهش یافته و نرخ بیکاری در میان جوانان به ۳۰ درصد افزایش یافته است و مشکلات اقتصادی و فساد گسترده در ماه های اخیر اعتراضات شدید مردمی را در سراسر ایران در پی داشته است.

وال استرییت ژورنال مینویسد  وقتی پرزیدنت ترامپ تصمیم به خروج از برجام گرفت تا رژیم اسلامی را در منگنه قرار دهد ترامپ تاریخ مداخلات رژیم  اسلامی در منطقه را برشمرد و به گروه‌های تروریستی و کمک به حماس و حزب‌الله اعتراض کرد و گفت: تا زمانی که جمهوری اسلامی تغییری در رفتار خود نداده است این تحریم‌ها باقی خواهد ماند امید جمهوری اسلامی در آن بود که شرکت‌های اروپایی بدون توجه به تحریم های آمریکا در حفظ برجام بکوشند ولی اکثر شرکت‌های اروپایی قدرتمند به خاطر ترس از تحریم های آمریکا در همکاری با ایران تجدید نظر کردند.

آمریکا نیز از دادن معافیت به شرکت های اروپایی به خاطر کار در ایران امتناع کرد و این امر مانع از آن شد که اروپا بتواند آنگونه که می خواهد به ایران کمک کند.