وال استریت جورنال: افراد سپاه و حزب الله وارد نواحی جنوبی سوریه شده اند

کوتاه مدتی پس از آن که روسیه به اسرائیل قول داد که از ورود افراد سپاه قدس و حزب الله لبنان به جنوب سوریه جلوگیری خواهد شد، یک روزنامه آمریکایی نوشت که این جنگجویان، در شمار زیادی به آن ناحیه بازگشته اند، ولی همگی آن ها اونیفورم ارتش سوریه را به تن داشته اند تا شناخته نشوند و مورد اعتراض اسرائیل قرار نگیرند.

بخش جنوبی سوریه در نزدیکی مرز اسرائیل قرار دارد و پیشتر ابراز نگرانی شده بود که آن ها در آن ناحیه مستقر شوند و پایگاه تازه ای برای دست اندازی علیه اسرائیل برپا کنند.

اسرائیل اعلام داشته که در برابر چنین وضعی ساکت نخواهد نشست و اکنون روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال نوشته است که افراد سپاه قدس و حزب الله لبنان، با پوشیدن اونیفورم ارتش سوریه، خود را به آن نواحی رسانده اند.

دولت اردن نیز پیشتر ابراز نگرانی کرده بود که رژیم ایران می خواهد ساکنان سنی مذهب جنوب سوریه را به شمال تبعید کند و افراد شیعه را جانشین آن ها سازد، تا بتواند یک حزب الله دوم، این بار در جنوب سوریه و در نزدیکی مرزهای اردن برپا کند.

وال استریت جورنال نوشت که یکی از هدف های دیگر سپاه قدس از پوشیدن اونیفورم سربازان سوری، آن است که از حملات هوایی اسرائیل در امان باشد. ولی آگاهان نظامی می گویند که اسرائیل دارای چنان اطلاعات دقیق نظامی است که خواهد توانست قرارگاه های نیروهای ایرانی را از سربازان سوری تشخیص دهد.

اسرائیل معمولا در جنگ سوریه دخالتی نمی کند، و قرارگاه های ارتش سوریه را فقط هنگامی مورد حمله می دهد که از آن جا به خاک اسرائیل تعرض شده باشد.

در این میان، آخوند حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان در نطقی گفت که علیرغم ابراز مخالفت های جهانی علیه فتنه گری های آن سازمان، جنگجویان حزب الله در سوریه خواهند ماند و آن جا را ترک نخواهند گفت.

نصرالله که به مناسبت تظاهرات نمایشی موسوم به زور جهانی قدس سخن می گفت، ادعا کرد که علیرغم فشار سنگین اسرائیل و ایالات متحده، قصد ندارد از سوریه بیرون رود و همچنان در آن کشور خواهد ماند.

حزب الله بازوی عملیاتی رژیم ایران در منطقه محسوب می شود و به دستور حکومت تهران بود که افراد خود را از لبنان به سوریه فرستاد و همچنان به جنگ در آن کشور و کشتن مردمان اهل تسنن در سوریه ادامه می دهد.

نصرالله استدلال رژیم ایران در مورد علت حضور در سوریه را بازگو کرد و گفت: «به دعوت دولت دمشق به سوریه آمده ایم، و تنها به خواست همان دولت سوریه را ترک خواهیم گفت».

2 دیدگاه‌

  1. با پول مردم ایران و ولخرجی آخوندها حزب شیطان که هیچ خود اسد هم ترک سوریه رو قبول نمیکنه و تنها راه فلج کردن اقتصاد ملاهاست

  2. مردم ایران از دولت فخیمه اسرائیل انتظار دارند که سپاه پاسداران و دیگر عوامل ج ا ایران را در سوریه با هر لباسی که به تن دارند مورد هدف قرار دهد ،من با این جماعت آشنا هستم هر کدام از این افراد یک هیتلر واقعی هستند پس کشتن اینها لطف به جامعه بشری نیز میباشد .

Comments are closed.