وال استریت ژورنال: مقامات ارتش آمریکا از ادامه فعالیت نیروی هوایی اسرائیل در سوریه ابراز نگرانی می کنند

تصویر دیگری از حمله هوایی در نزدیکی دمشق که به اسرائیل نسبت داده شده اس

یک روزنامه آمریکایی نوشت که عواملی در ارتش ایالات متحده از ادامه عملیات نیروی هوایی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه ابراز نگرانی می کنند. “وال استریت ژورنال” که یک رسانه معتبر آمریکایی محسوب می شود، در گزارش خود نوشت که این عملیات اسرائیل ممکن است جان نظامیان آمریکایی را که در سوریه و عراق در فعالیت هستند، به خطر اندازد.

این گزارش در حالی انتشار می یابد که پرزیدنت ترامپ و مشاوران ارشد او در کاخ سفید، بارها رویارویی اسرائیل با خطر استقرار نظامی حکومت ایران در سوریه را ستواده اند و می گویند باید به همه تلاش های لازم دست زد که رژیم ایران در این هدف ناکام بماند.

وال استریت ژورنال نوشت که اکنون برخی امیران ارتش آمریکا بیم دارند که فعالیت نظامی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه، موجب عملیات انتقام جویانه رژیم ایران علیه سربازان آمریکایی در سوریه و عراق باشد.

دولت آمریکا در این هفته در پاسخ به ادعاهای رژیم ایران و ارتش سوریه که گفته بودند حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است و باید متوقف گردد، اعلام داشت که سربازان آمریکایی تا پایان سرکوب داعش و تعیین سرنوشت حکومت بشار اسد، در سوریه خواهند ماند. ایالات متحده رهبری عملیات چندین کشور جهان در سوریه را علیه سازمان های ترور به دست دارد. ولی روسیه و رژیم ایران، این حضور را غیرقانونی می خوانند، زیرا به دعوت رئیس جمهوری سوریه صورت نگرفته است و این در حالی که هدف علنی ایالات متحده، برانداختن حکومت سرکوبگر کنونی در سوریه، و سپردن دولت به دست خود مردم، به امید برقراری یک رژیم مردمسالار می باشد.

مقاله وال استریت ژورنال، حاکی از ابراز نگرانی برخی امیران ارتش آمریکا، در حالی انتشار می یابد که یک مقام ارشد روسی هفته پیش گفت که همآهنگی های اطلاعاتی اسرائیل و روسیه در رابطه با سوریه ادامه دارد. مفهوم این سخنان آن است که روسیه با ادامه حملات نظامی اسرائیل علیه مراکز استقرار سپاه قدس و انبارهای اسلحه آن مخالفتی ندارد – به شرط آن که جان سربازان روسی در جریان این عملیات به خطر نیافتد.

در همین روزها بود که پرزیدنت ترامپ تحریم های تازه ای علیه گروه حزب الله لبنان برقرار کرد و سخنگوی کاخ سفید گفت که باید رژیم ایران و حزب الله لبنان بهای سنگین ترور تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت را بپردازند.

تصویری از یک حمله هوایی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه

یک دیدگاه

  1. دولت آمریکا به اشتباه اعلام نموده است که سربازان آمریکایی تا پایان سرکوب داعش در سوریه خواهند ماند؛ بلکه باید اعلام نماید که تا زمان رفع تهدیدات تروریستی از طرف حکومت ایران و سوریه علیه متحدین ما در آنجا خواهیم ماند.
    لذا کسی باید برخی امیران ارتش آمریکا را آگاه سازد که اینگونه مخاطرات حداقل هزینه و کمترین کاری است که آمریکا میتواند در قبال متحدینش در خاورمیانه انجام دهد.

Comments are closed.