واکسن کورونا در ایران و در بازار سیاه از ۲میلیون تا ۱۲ میلیون به فروش میرسد

خبرگزاری حکومتی انصاف نیوز با انتشار گزارشی در رابطه با فروش واکسن کورونا در بازار سیاه دارو در ایران خبر داد که قیمت هر دوز واکسن کورونا در ناصرخسرو تهران بین ۲ تا ۱۲ میلیون تومان به فروش میرسد.

این گزارش در ادامه می افزاید:  با به ورود اولین محموله‌ی واکسن کرونا به ایران، یکی از مکان هایی  که احتمالا واکسن کرونا را می‌توان در آن پیدا کرد ناصرخسرو است.

وضعیت در این محله همانند همیشه است؛ همین‌که از درب مترو خارج می‌شوی افرادی هستند که زیر لب، آرام یا بلند می‌گویند: «دارو، قرص، دارو» افرادی که انگار خلافشان برای همه عادی شده است. مدت‌هاست هروقت از ضلع جنوبی میدان امام خمینی رد شوید عده‌ای در گوشتان می‌گویند: «دارو، قرص». افرادی که همه می‌دانند در حال قاچاق دارو هستند اما کسی با آنها کاری ندارد! شاید چون چیزی همراهشان نیست یا شاید چون همه این را پذیرفته‌اند که اگر این داروفروشان اینجا نباشند ممکن است بخشی از کار بهداشت و درمان کشور بلنگد!

آنهایی که درست بعد از بالا آمدن از پله‌های مترو به سراغت می‌آیند معمولاً دلال‌های درجه چندم هستند. یعنی تو را می‌برند پیش یک دلال دیگر یا می‌روند از یک دلال دیگر چیزی می‌گیرند و به تو می‌دهند پس قیمت آن‌ها از قیمت بازار بالاتر است.

همان اولین قرص فروشی که صدا می‌زند در پاسخ به این سوال که «واکسن کرونا دارید؟» جواب می‌دهد: «داریم، چه مدلی می‌خوای؟»

-«بستگی به قیمت‌هاش داره؟ چنده؟»

-«اگه پولت کمه روسی دارم، هر دوزش ۴ تومنه، دوتا باید بزنی»

-«چیز دیگه هم داری؟»

-«آمریکایی هم داریم، دوزش ۱۱ میلیونه»  بعد از چند سوال و جواب مشخص می‌شود که منظورش از آمریکایی واکسن مدرنا است. وقتی از او درباره‌ی شرایط نگهداری سخت این واکسن پرسیده می‌شود توضیح می‌دهد که «ما اینها را در شرایط ویژه‌ای نگهداری می‌کنیم».

از متروی امام خمینی به سمت خیابان ناصرخسرو، نفرات بعدی که جلوی ساختمان مخابرات در ضلع جنوبی میدان امام خمینی هستند هم تقریباً همگی ادعا می‌کنند که واکسن روسی را دارند. قیمت‌ها از هر دوز ۲ میلیون و پانصد هزار تا ۵ میلیون تومان است.

اما سر خیابان ناصرخسرو اولین سروکله‌ی اولین داروفروشی پیدا می‌شود که ادعا می‌کند همه‌ی این واکسن‌ها تقلبی است؛ می‌گوید «اولین سری از واکسن‌های روسی تازه وارد ایران شده پس چطور ممکن است که به دست اینها رسیده باشد؟!». بعد از اینکه حرف‌های همکاران خود را تکذیب می‌کند می‌گوید «داروی «آوی‌آی جی» [IVIG] دارد که تاثیر به سزایی در درمان کرونا دارد». جعبه‌ی دارو را هم نشان می‌دهد.

گزارش سایت حکومتی انصاف نیوز در حالی خبر از فروش واکسن کورونا در بازار سیاه به قیمت های بالا را می دهد که این خود دولت و حکومت است که این واکسن ها را وارد کرده و البته که خود آنها هستند که واکسن ها را به وسیله دلالان خرده پا به قیمت های چند برابر در اختیار مردم قرار می دهند آن هم در شرایطی که باید این واکسن ها به صورت ویژه نگهداری شوند و مهم تر از همه هنوز معلوم نیست که واکسن های وارد شده از کدام کشور و شرکت خریداری و وارد شده است.

همه اینها در حالی است که مقام های بهداشتی رژیم ادعا میکنند که موفق شده اند واکسن کورونا را در داخل ایران تولید کنند و نیازی به واکسن خارجی ندارند.

از همه مهمتر این امر است که رژیم اسلامی با جان و سلامتی ملت ایران این گونه بازی می کند.

واکسنی که معلوم نیست از کدام شرکت خریداری شده در شرایط نامناسب نگهداری و به قیمت گزاف در اختیار مردم آن هم نه همه مردم قرار میگیرد.