واکنش‌ ایرانیان به مبارزه کیمیا علیزاده در توکیو و حمله مجری تلویزیون رژیم ایران به او

پس از مبارزه کیمیا علیزاده در توکیو، در قالب تیم پناهندگان، بسیاری از کاربران ایرانی در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های اجتماعی، به حمایت از او پرداختند.

کیمیا علیزاده، تکوندوکار ایرانی و دارنده مدال برنز المپیک ریو، در رقابت‌های المپیک در توکیو، در قالب تیم پناهندگان به میدان رفت.

او در دیدار نخست خود در مقابل تکواندو کار تیم ملی ایران و هم تیمی سابق و دوست خود، ناهید کیانی قرار گرفت. این دیداری سخت برای هر دوی آنها و برای مردم ایران بود و پیش از این دیدار، کاربران در فضای مجازی، احساس خود را در این باره به اشتراک گذاشتند.

این مسابقه در نهایت به سود کیمیا علیزاده به پایان رسید.

از دیگر حاشیه‌های این دیدار این بود که گزارشگر صدا و سیمای رژیم ایران در جریان این مسابقه، نام کیمیا علیزاده را به زبان نیاورد و حتی فراتر از آن، او را  “بی سرزمین” نامید.

بهزاد کاویانی، مجری صدا و سیمای رژیم نیز، در واکنشی عصبی و غیرحرفه‌ای، در پخش زنده تلویزیونی گفت: «با خرج کشور عزیزمان و پول کسانی که با سختی زندگی می‌کنند برای ورزشکاری خرج می‌کنند که به موفقیت برسد و باعث خوشحالی مردم شود، ولی این ورزشکار، آلت دست افراد بیگانه می‌شود و سیاسی کاری دامنش را می‌گیرد.»

این مجری وابسته به رژیم ایران ادامه داد: «متاسفانه به جایی می‌رسد که بزرگترین اتفاق بد که برای یک آدم می‌تواند بیافتد و آن کشور نداشتن است، برایش رخ دهد.»

این مجری وابسته به حکومت، البته نگفت که پول کشور عزیز ایران و ایرانی‌هایی که با سختی زندگی می‌کنند، چرا خرج تروریست‌های منطقه می‌شود.

موضع گیری رژیم ایران علیه این ورزشکار ایرانی، با واکنش‌های زیادی بین کاربران فضای مجازی و ورزشکاران و بازیگران ایرانی در حمایت از علیزاده روبرو شد.

فرزاد فتاحی، خواننده و آهنگساز، در حمایت از کیمیا علیزاده و در واکنش به مجری صدا و سیمای رژیم، در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

کاربر دیگری به نام سیاوش در یک جمله معنادار، به زبان انگلیسی نوشت:
IRAN vs Islamic Republic of Iran ؛ یعنی «ایران در برابر جمهوری اسلامی ایران»

​بهرنگ علوی، بازیگر سینما و تلویزیون، در حمایت از کیمیا علیزاده، در توئیتر خود نوشت: «تو هنوزم افتخار ایرانی»


یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس نیز با انتشار یک استوری در اینستاگرامش از کیمیا علیزاده حمایت کرد. او در صفحه شخصی‌اش نوشت: «شرمندت شدیم قهرمان. من از طرفشون از تو عذرخواهی میکنم!»