واکنش اسرائیل به پرتاب ماهواره جاسوسی سپاه پاسداران: جامعه بین المللی باید جلوی ادامه این گونه تعرضات را بگیرد

وزارت خارجه اسرائیل با انتشار بیانیه ای اقدام حکومت ایران در پرتاب ماهواره جاسوسی به مدار زمین را مورد نکوهش قرار داد و آن را نمونه دیگری از دهن کجی های رژیم ایران به تصمیمات بین المللی و نشانی از دروغ پردازی ها و برنامه های تهاجمی رژیم دانست. وزارت خارجه اسرائیل از کشورهای جهان خواست برای مهار کردن این گونه رفتارهای رژیم ایران، به اقدامات لازم دست بزنند. پیشتر، وزیر خارجه ایالات متحده نیز این اقدام رژیم ایران را محکوم دانسته و اعلام کرده است که قصد دارد آن را به شورای امنیت سازمان ملل بفرستد.

از ماهیت ماهواره جاسوسی حکومت ایران که در مدار زمین قرار گرفته اطلاعاتی افشا نشده است. ولی تا هنگام تنظیم این خبر، هنوز مشخص نیست که آیا ماهواره شروع به کار کرده و اطلاعاتی به زمین مخابره می کند یا خیر. معمولا ارتباط بین ماهواره پرتاب شده با کره زمین حدود یک روز به درازا می انجامد. رژیم ایران ماهواره ای را که “نور” نامیده، بامداد روز گذشته (چهارشنبه) به فضا پرتاب کرد.

در شبانه روز اخیر شمار زیادی از فرماندهان سپاه پاسداران به خودستایی پرداخته و این پرتاب را که موفقیت آمیز توصیف کرده اند، نشان افزایش قدرت نظامی و بازدارندگی نیروهای مسلح رژیم تلقی کرده و بر شدت تهدیدات خود علیه ایالات متحده افزودند.

خبر پرتاب این ماهواره، ساعتی پس از آن اعلام شد که پرزیدنت ترامپ هشدار داد که ادامه تعرض شناورهای سپاه پاسداران علیه ناوگان دریایی ایالات متحده در خلیج فارس را تحمل نخواهد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه اسرائیل، در رابطه با پرتاب موشک آمده است: «اقدام حکومت ایران به پرتاب ماهواره، در واقع سرپوشی برای برنامه تکمیل و توسعه فناوری های موشکی می باشد»

اسرائیل از سال ها پیش اعلام کرده که هدف برنامه های موشکی رژیم ایران، در تیررس قرار دادن اسرائیل، کشورهای اروپای غربی و حتی سواحل شرقی ایالات متحده می باشد.

کوتاه مدتی پس از آن که رژیم ایران نخستین آزمایش های موشک شهاب سه را انجام داد، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر وقت اسرائیل فاش ساخت که رژیم ایران در اندیشه ساخت شهاب چهار به هدف رسیدن به خاک اسرائیل، و پس از آن شهاب پنج، به منظور تهدید کردن امنیت کشورهای اروپای غربی و حتی رسیدن به سواحل شرقی آمریکا می باشد.

رژیم ایران از چند سال پیش اعلام داشت که موشکی با برد بیش از دو هزار کیلومتر برای آسیب رسانی به اسرائیل تولید کرده است و پس از آن نیز فرماندهان سپاه پاسداران از موشک هایی با برد شش هزار کیلومتر خبر دادند که می تواند برلین و پاریس و لندن و پایتخت هر کشور دیگر در غرب اروپا را هدف قرار دهد.

در بیانیه وزارت خارجه اسرائیل آمده است که رژیم ایران، به جای آنکه همه توان مالی خود را برای رویارویی با ویروس کورونا اختصاص دهد، به هدف پرده پوشی ناکامی های خود در رسیدن به این هدف، تلاش هایش را به روی عملیات تعرضی علیه کشورهای دیگر متمرکز ساخته است.

وزارت خارجه اسرائیل در ادامه این بینانیه از جامعه بین المللی خواستار شده که آخرین اقدام سپاه پاسداران را محکوم کند و بر شدت تحریم های علیه رژیم ایران بیافزاید و آن حکومت را از ادامه این گونه عملیات خطرناک و فعالیت های خصمانه باز دارد.

 

2 دیدگاه‌

  1. اصلاً ملت آزاده ایران ولیکن دربه در وفقیر شده اش بواسطه حکومت سرکوب آخوندهای جیره خواروخبیث همین را کم داشتند که تکمیل شد یعنی تروروبمب گذاری در سرراه نیروهای آمریکایی واسراییلی درسوریه وعراق وکشتن نیروهای عربستان سعودی در یمن و شعله ورنگه داشتن جنگهای نیابتی درسایر مناطق دنیا ومنطقه وسرکوب ودستگیری وشکنجه مردم حق طلب ایران درداخل خود کشور وحالا هم پرتاب ماهواره جاسوسی با ثروتهای ملی دزدیده شده وفروش مواد مخدر درداخل ایران وآمریکای لاتین. سپاه پاسداران جزننگ مملکت و نشانه خفت وخواری بیشتر ملایان چیز دیگری نیست.

  2. به نظرم اسراییل یکی از تنهاترین کشورهای دنیاست هیچکس کمکش نمیکنه ولی خداروشکر خودش قدرتمنده پس برای عقب راندن حکومت دیکتاتور اخوندی فقط امیدتون به خودتون باشه اسراییل قهرمان. خدا تو قران کتاب اسمانیش خیلی هوای بنی اسراییلو داشته کاش کمی قدر دان بودین

Comments are closed.