واکنش به ادعای روحانی: «چگونه رئیس جمهوری رژیم می تواند ادعا کند که از گرانی بنزین بی اطلاع بود؟»

 حسن روحانی که  همچون رهبر جمهوری اسلامی اعتراضات اخیر را به آمریکا و اسرائیل نسبت داده بودافزود : مردم آذربایجان همیشه در “حمایت از انقلاب، رهبری، نظام و ایران عزیز” و “برای ایجاد امنیت” پیشتاز بوده‌اند

حسن روحانی که در کنار رهبر حکومت اسلامی نقش مهمی در جریان سرکوب و کشتار اعتراضات مسالمت آمیز مردم داشته است گفت  که برای حفظ و دفاع از نظام در سرکوب و کشتار مردم همه کنار هم هستیم .

حسن روحانی که  همچون رهبر جمهوری اسلامی اعتراضات اخیر را به آمریکا و اسرائیل نسبت داده بودافزود : مردم آذربایجان همیشه در “حمایت از انقلاب، رهبری، نظام و ایران عزیز” و “برای ایجاد امنیت” پیشتاز بوده‌اند.

تاکید روحانی در “زمان‌شناسی و هوشیاری” مردم آذربایجان، می تواند اشاره‌ای  داشته باشد به تظاهرات نیروهای موسوم به “فداییان رهبر” که در واکنش به اعتراضات اخیر، در برخی شهرها از جمله تبریز در حمایت از “امنیت و اقتدار کشور” و با شعارهای “مرگ بر فتنه‌گر”، “تنها ره رهایی، اطاعت از رهبری” دست به تظاهرات زدند.

ادعای روز گذشته روحانی که گفته بود از سه برابر کردن نرخ بنزین اطلاع نداشته، و تنها بامداد روز بعد از آن آگاه شده، از جانب مردم ایران نمونه دیگری از دروغ پردازی های رئیس جمهوری حکومت تلقی شد. البته روحانی تائید کرد که تصمیم به گران کردن بهای بنزین در نهاد ویژه همآهنگی اقتصادی سه قوه اتخاذ گردیده بود، ولی او تعیین زمان اجرای این تصمیم را به عهده نهادهای دیگر انداخت و خود از تاریخ آن بی اطلاع بود

آگاهان سیاسی می پرسند که چگونه است رئیس جمهوری یک حکومت که عامل اجرای امور مملکتی می باشد، این چنین از زمان اتخاذ و اجرای یک تصمیم مهم که موجب واکنش بسیار خشم آلود مردم گردید، بی اطلاع بوده است.

آشنایان امور، همچنین ابراز شگفتی می کنند که چگونه ممکن است سران یک حکومت، چنین تصمیمی را که موجب خیزش مردمی شده، در روزهایی به اجرا بگذارند که در لبنان و عراق، مردم این چنین برای اعتراض به وضع اقتصادی و فساد رشوه خواری به خیابان ها آمده اند.

در جریان تظاهرات در ایران، شماری از شرکت کنندگان در ضمن شعار می دادند که رژیم می خواهد پول سه برابر کردن نرخ بنزین را به سازمان های ترور فلسطینی بدهد. این گونه شعارها آتش خشم مقامات رژیم را شعله ورتر کرد

در همین حال، دولت روحانی تایید کرد که برخلاف وعده ای که از پیش به مردم داده شده بود، یارانه معیشتی آذر ماه، به مردم پرداخت نمی‌شود‎ . دولت روحانی پس از سه برابر کردن نرخ بنزین به مردم وعده داده بود که بخش اعظم این افزایش درآمد، به تامین رفاه اقشار آسیب پذیر کشور اختصاص خواهد یافت.

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد دور بعدی پرداخت یارانه‌ها دی ماه خواهد بود، چرا که اولین دور پرداخت یارانه‌ها زودتر از موعد انجام شده است.

نوبخت در حالی این سخنان را مطرح کرده است که علی ربیعی سخنگوی دولت گفته بود  : حدود ۵۷ درصد از مردم تهران مشمول این یارانه شده‌اند و “به طور طبیعی نیمی از ساکنان استان تهران در این طرح قرار نگرفتند”.

ربیعی افزود :  ممکن است این افراد “وضعیت خوب یا وضعیت نزدیک به خوب داشته باشند”.نیمی از تهرانی‌ها مشمول “یارانه معیشتی” نشده‌اند.

دولت ایران روز ۲۴ آبان قیمت بنزین آزاد را سه برابر کرد و اعلام کرد درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین برای کمک به ۶۰ میلیون نفر شهروند ایرانی در قالب نزدیک به ۱۷ میلیون خانوار پرداخت خواهد شد.جمعیت ایران حدود ۸۳ میلیون نفر است.

گفته شده است که بر اساس طرح دولت قرار است ماهانه به خانوار‌های تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳، سه نفره ۱۳۸، چهار نفره ۱۷۲، و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان پرداخت شود.

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز گفت : کسانی که دارای  ملک بیشتر از یک ‌میلیارد تومان، خودروی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیرزیارتی در سال داشته‌اند، “یارانه معیشتی” دریافت نمی‌کنند.

احمد میدری معاون این وزارتخانه نیز گفته است که به صاحبان خودروهایی با ارزش بالاتر از ۲۵۰ میلیون تومان “یارانه معیشتی” پرداخت نمی‌شود.

در جریان اعتراضات اخیر در ایران علیه ظلم و ستم در ایران مردم شعار سر میدادند .ملت گدایی میکند .رهبر خدایی می کند .

یک دیدگاه

  1. واقعاً شعار(( مردم گدایی میکند – رهبر خدایی میکند)) صحیحی و حقیقت دارد. امیدواریم که از رذالت و درندگی و مفت خوری و اختلاس و شکنجه و زندان کردن مردم بیگناه دست بردارند و خرابکاریها و اختلاسها و کشتارها و کثافتکاریهای خودشان را برسر آمریکا و اسراییل و انگلستان و عربستان سعودی و حتی متاسفانه سر خداوند بزرگ نریزند.

Comments are closed.