واکنش توئیتری پمپئو به هشدار تروریستهای کتائب حزب‌الله در مورد فاصله گرفتن از مراکز آمریکایی‌ها

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در واکنش به هشدار اراذل کتائب حزب الله، از شبه نظامیان شیعه وابسته به حکومت ایران، که از نیروهای امنیتی عراق خواسته بودند از آمریکایی‌ها و هرجا که آنان هستند فاصله بگیرند، در حساب توئیتری خود نوشت:

«اراذل و اوباش کتائب حزب‌الله وابسته به حکومت ایران، از نیروهای امنیتی عراق خواسته‌اند تا وظایف خود را در حفاظت از سفارت آمریکا در بغداد و نقاط دیگری که آمریکایی‌ها در آن‌جا شانه به شانه مردم خوب عراق کار می‌کنند، رها سازند. این‌که حکومت ایران به دولت عراق بگوید چه باید بکند، زندگی میهن‌پرستان عراقی را با خطر روبه‌رو می‌سازد. در واقع مردم عراق می‌خواهند از زیر یوغ رژیم ایران خارج شوند؛ به تازگی آنها کنسولگری ایران [در کربلا و نجف] را به آتش کشیدند و با خاک یکسان کردند».

تروریستهای شیعه حزب‌الله عراق، روز شنبه ۱۴ دیماه، از نیروهای امنیتی و نظامی عراق خواسته بودند که تا عصر روز یک‌شنبه ( ۱۵ دی)، از پایگاه‌ها و  مراکز ارتش آمریکا در عراق، حداقل یک کیلومتر فاصله بگیرند.

 

2 دیدگاه‌

  1. حال که الله خامنه ای، بهشت را برای رهبر احتمالی کودتاچیان تعیین کرد، باید از اکنون به فکر افزایش محبوبیتش با کاهش تحریم ها با لاشه سلیمانی باشد وگرنه اکنون که شاهد افزایش تعداد عزاداران در تشییع جنازه سپاهی حتی از آخوند خمینی بیشی گرفته است، اگر تعداد لاشه پرستان بعد از مرگ خامنه ای کمتر شود، دودمان آل خامنه ای را سپاهیان نابود خواهند کرد.

  2. دولت وکشور وملت عراق باید بداند که فقط وفقط به ایرانی وایرانیان دارای پاسپورت سیاسی و دیپلماتیک اجازه (( زیارت و کارکنسولی)) بدهد ولاغیر. تمامی نیروهای لباس شخصی ولباس نظامی وغیره ایران باید وحتماً خاک مقدس و مستقل عراق را ترک کرده وبه کشوربرگردند تا باعث خون ریزیهای بیشتر نشود اگر واگردولت ایران راست میگوید. به هیچ وجه نباید به کارهای دولتی ومجلس ونظامی عراق وارد گردند وحتی بجایشان تصمیم بگیرند. مگر دولت وحکومت پلید ایران چنین اجازه ای را به عراقی ها داده است که در مجلس ما دارای نیرو باشد؟؟ این سوالی است که ازمقامات ایرانی میتوان مطرح نمود.

Comments are closed.