واکنش حسن روحانی: «دست قاسم سلیمانی را از بدن قطع کردند، و پای خودشان از منطقه قطع خواهد شد»

ساعتی پس از آن که علی خامنه ای گفت که رژیم ایران با حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکایی در عراق، “یک سیلی به آن ها زده است، حسن روحانی نیز در حساب توئیتری خود نوشت: «دست سلیمانی را از بدن قطع کردید پایتان از منطقه قطع خواهد شد».

خامنه ای نیز در واکنش امروز خود گفته بود که عملیات تهاجمی رژیم ایران علیه ایالات متحده، تا خروج کامل آن ها از عراق، ادامه خواهد یافت.

شمار دیگری از مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی ایران نیز به ابراز واکنش پرداختند:

سپاهی محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیز با انتشار بیانیه ای به مقامات آمریکایی هشدار داده و نوشته : هرگونه شرارت جدید آمریکا پاسخی کوبنده‌تر و قاطع‌تر در پی خواهد داشت

پاسدار باقری درادامه نوشته است :  اینک وقت آن رسیده است تا سردمداران ایالات متحده با درک توانمندی جمهوری اسلامی ایران در گستره‌ی وسیعی از جغرافیای جهان، روشی اصولی را اتخاذ کرده و هر چه سریعتر نیروهای ارتش تروریستی خود را از منطقه خارج نمایند.»

تلویزیون روداو در اقلیم کردستان عراق  در توئیتری تصاویری از بقایای دو موشک ایران منتشر کرده و نوشته است یکی از آنها در پنج کیلومتری پایگاه اربیل فرود آمده اما منفجر نشده و دیگری در نزدیکی شهر برده رش در پنجاه کیلومتری شمال غرب اربیل منفجر شده است. به گزارش روداو این انفجار تلفاتی نداشته است.

هم چنین پاسدار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه نیز در این باره به تقلید از خامنه ای  گفت : دوران بزن در رو تمام شده است. دشمنان بدانند که “انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است” و سپاه هم وعده داده تا  انتقام سختی از امریکا بگیریم البته زمان و مکان را ما تعیین می کنیم، و تا خونخواهی قاسم سلیمانی دست از انتقام بر نمی داریم .

معاون عملیات سپاه گفت:  عملیات انتقام در همان ساعت عملیات کشته شدن  سلیمانی و با رمز یازهرا(س) آغاز شد. همه شواهد اعم از سیستمهای رادرای و سایر تجهیزات آمریکایی گواه این ادعا است، آنها به هیچ عنوان نتوانستند  موشک‌های بالستیک سپاه را حتی چند متر منحرف کنند و موشک‌های ما دقیقا به اهداف اصابت کردند.

آخوند احمد جنتی دبیر شورای نگهبان گفت: این عملیات علیه اهداف آمریکا که انجام شد، تازه اول کار و بسم الله اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه است و سایر مجاهدان محور مقاومت در عراق و حزب‌الله لبنان نیز بیکار نمی‌نشینند و انتقام خون پاک شهدا را می‌گیرند

اخوند جنتی افزود:  مرگ سلیمانی مصیبت سنگین و بزرگی برای جهان اسلام، شیعیان جهان و فلسطین و لبنان و سوریه و عراق  بود که تاب تحمل را از همه گرفت.

محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات حکومت نیز در این باره گفته : اگر امریکا خطایی را انجام بدهد، حتما باید پاسخ مناسب و شدیدتر به اقدام او داده شود و این آمادگی کاملا وجود دارد.

آذری جهرمی در توئیتری نوشته:   با این عملیات موشکی سپاه وجود نیروهای امریکایی هرچه سریع‌تر از منطقه پاک می  شود و دل مردم فلسطین و سوریه و عراق و لبنان که از مرگ سلیمانی ناراحت هستند و آزرده شدند، آسوده می‌شود.

یک دیدگاه

  1. سلیمانی که به درک رفت. نوبت توی فریدون هم می رسند .صحنه فرار کردند رو می تونم تصور کن که چگونه با مرگ دست و پنجه می زنی. عاقبت همه شما بدبخت های پیرو شیطان همینه . حسن فریدون

Comments are closed.