واکنش دفتر حسن روحانی: اتهام دیوان محاسبات در مورد حیف و میل شدن دلارها، بر مبنای اشتباه محاسباتی بوده است»

ابراز واکنش مقامات دولت روحانی در باره افشاگری خروج ارزهای دولتی توسط دیوان محاسبات همچنان ادامه دارد. رئیس‌دفتر روحانی، در تلاشی برای دفاع از دولت و پرده پوشی ابعاد گسترده دزدی های افراد حکومتی از جمله گفت:  «رویه فعلی قرائت گزارش دیوان محاسبات باید برچیده شود». او در سخنان خود به طور تلویحی گفت که شیوه ارزیابی دیوان محاسبات نادرست بوده و موجب سوء تفاهم شده است.

در گزارش های پیشین آمده بود که چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلار ارز دولتی که برای خرید مایحتاج از کشورهای خارجی اختصاص یافته بود، حیف و میل شده است.

خبرگزاری ایسنا در این باره نوشت : دولت روحانی  تخلفات موجود در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ توسط دیوان محاسبات را  “صددرصد غلط” توصیف کرده است

محمود واعظی، نیز  از تفریغ بودجه سال ۹۷ که در آن گفته شده بود ۴.۸ میلیارد دلار ۴۲۰۰ تومان پرداختی دولت، مابه‌ازای واردات کالا نداشته است، تصریح کرد: که بیان  طرح این گزارش “ابهام‌آفرینی در فضای افکار عمومی” است و موارد این گزارش پاسخ‌های روشنی دارد که در روزهای آینده بزودی اعلام خواهد شد.

رئیس دیوان محاسبات کشور دو روز پیش در جلسه علنی مجلس ، مجموع ارز توزیع‌شده ۴۲۰۰ تومانی را ۳۱ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: قرار بوده حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان بابت مابه‌‌التفاوت قیمت ارز به حساب بانک‌های عامل واریز شود ولی ۱۰۵۰۰ میلیارد تومان آن هنوز واریز نشده است.

حسن روحانی، و عبدالرضا همتی رئیس بانک مرکزی نیز  با “صددرصد غلط” خواندن این گزارش اظهار داشتند که بیان مسئولان نباید به گونه‌ای باشد که مردم دچار “شبهه”شوند.

آخوند  ابراهیم رئیسی نیز در واکنش با این گزارش به دادستانی تهران برای بررسی این موضوع ، ماموریت ویژه داده است.

واعظی  ابراز امیدواری کرده  که «رسیدگی قضایی به این مسئله منجر به این شود که رویه فعلی قرائت گزارش تفریغ بودجه سنواتی که ناکارآمد، ابهام‌زا و موجب تشویش اذهان عمومی است، برچیده شود».

گزارش تفریغ بودجه  سال ۹۷ شامل موارد دیگری از تخلفات مالی در حوزه صادرات و نیز حقوق‌های نجومی مدیران است که هنوز توضیحی درباره آن‌ها منتشر نشده است.

یک دیدگاه

  1. ازدست حسن روحانی معروف به چوپان دروغگو حرفه ای چه کاردیگری جز دزدی وفساد ورانت دولتی و…ستم وزورگویی ومغلطه کاری وبگیر وببند برمیآید شما بشمارید؟؟

Comments are closed.