واکنش رسانه های حکومتی در تجلیل از سالروز روی کار آمدن حکومت اسلامی در ایران 

حکومت ایران امروز (چهارشنبه)  در تجلیل از سالروز روی کار آمدن رژیم ایران با به نمایش گذاشتن سامانه موشکی «سوم خرداد» قدرت نظامی خود را به جهانیان نشان داد .

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، در این باره نوشته است که سامانه موشکی سوم خرداد از جمله مهمترین سامانه‌های پدافندی است که امروز – ۲۲ بهمن – در مراسم چهل و دومین سالروز انقلاب اسلامی در میدان آزادی به نمایش گذاشته شده است.

برخی از کاربران نوشته اند  حکومت ایران در حالی به نمایش حکومت استبدادی خود می پردازد که امارات در پنجاهمین سالگرد تاسیس کشور خود را با پرتاب فضاپیمای امید جشن گرفته اما در سرزمین چند هزار ساله ایران، مردم در روزهای بزرگداشت انقلاب اسلامی در صف روغن نباتی ایستاده‌اند.

این خبرگزاری در ادامه مدعی شده است که  حضور مردم در این راهپیمایی برای عموم مردم و سیاستمداران دنیا، معنایی متفاوت خواهد داشت که برای دوستان مایۀ نشاط و امید و برای دشمنان مایۀ یأس و ناامیدی است.

تسنیم نوشته است: تقویم پرافتخار حکومت  ایران سرشار از روز‌هایی است که با دست توانگر خمینی و در سایه پیروی از ولایت، به وقوع پیوست و مردم را از فقر و بدبختی نجات داد و به پیشرفت رساند.

این در حالی که هدایت‌الله خادمی، نماینده مجلس پیشتر در انتقاد شدید از اوضاع وخیم اقتصادی و وضعیت معیشتی مردم ایران، خطاب به مسئولان دولتی گفته بود: «مردم ایران را بدبخت کرده‌اید. احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید. از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند. برای تامین هزینه زندگی به فروش اعضای بدن از جمله کلیه روی آورده‌اند. با کشوری که یک درصد جمعیت جهان و هشت درصد منابع جهان را دارد ببینید چه کرده‌اید.»

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به استیصال مردم در برابر فقر افزوده بود، ۴۰ سال است که حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت ایران را “به گروگان گرفته‌اند”.

خبرگزاری مهر وابسته به سپاه نیز نوشته است : مردم ایران در طول این دو سال اخیر به علت حضور ویروس کرونا قرار شده برای حفظ سلامتی مردم جشن واقعی نداشته باشیم و در فضای مجازی چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب را با شکلی متفاوت جشن بگیریم.