واکنش روزنامه ها به سخنان جهانگیری 

اسحاق جهانگیری، در کلاب‌هاوس اظهاراتی را فاش ساخت که تا حدی نگاه رسانه‌ها به سخنان ظریف کمرنگ‌تر شود. جایی که گفت: «‌حرف‌های زیادی برای گفتن با مردم دارم و در مورد کاندیدا شدنم، هنوز تصمیمم بر «نه» بوده است؛ ولی هیچ‌وقت نگفته‌ام نمی‌شوم».

در واکنش به این  افشاگری جهانگیری،  روزنامه های ایران از جمله  کیهان سخنگوی علی خامنه ای نوشته است : جهانگیری در انتخابات سال ۹۶ ماله کش “روحانی” بود

کیهان وابسته به بیت رهبری افزوده است: جهانگیری که همواره خودش را هیچ کاره دولت می‌داند از یک‌سو مانند سال ۹۶ در قالب فردی “پوششی” برای ماله‌کشی روی عملکرد و کارنامه ناموفق دولت تمام مشکلات کشور، از ارز ۴۲۰۰ تومانی و گرانی بنزین گرفته تا فایل صوتی اخیر ظریف و حتی فساد اقتصادی برادرش را هم به گردن دولت قبل، منتقدان، مجلس یازدهم، شورای هماهنگی سران قوا و ‌ترامپ انداخت و از سوی دیگر در راستای کارنامه‌سازی برای دولت ادعاهای مضحکی همچون «دولتی بهتر از ما پیدا نمی‌کنید»، را مطرح کرد.

همچنین روزنامه آرمان ملی هم نوشته است: بالاخره جهانگیر سکوت را شکست .

این روزنامه نوشته است : جهانگیری که در دولت‌‌های یازدهم و دوازدهم در سمت معاون‌اولی رئیس‌جمهوری به فعالیت پرداخته است طی این سال‌ها در حوزه‌های مختلف آماج هجمه‌ها و حملات بسیاری قرار گرفته که در بسیاری از آنها نقش نداشته یا اساسا تصمیم‌گیرنده نبوده است. مباحثی مثل انتصابات در دولت، ارز ۴۲۰۰‌، پرونده برادرش مهدی جهانگیری و ماجرای بنزین. اما او خیلی کم در مورد این مسائل موضع‌گیری کرده است.

این در حالی است که از او به عنوان یکی از نامزدهای بالقوه انتخابات ریاست‌جمهوری نام برده می‌شود

روزنامه جوان، سپاه پاسداران هم نوشته است: جهانگیری همه‌کاره هیچ‌کاره وارونه نما!

جوان نوشته است:  جهانگیری بر محور یک دوقطبی متناقض حرف‌هایش را پیش برد؛ از سویی بر عدم اختیار خود در دولت و آن عبارت معروفش که «اختیار تغییر منشی‌ام را هم ندارم» صحه می‌گذارد و از سویی دیگر از «مسئولیت‌های مختلف» خود در دولت و اقدامات و دستاوردهایش می‌گوید. جهانگیری می‌گوید حکم‌ها در دفتر رئیس‌جمهور زده می‌شد و بعد او مطلع می‌شده است و از سویی دیگر می‌گوید وزرا دنبال من بودند و می‌گفتند بدون تو کار‌ها پیش نمی‌رود!

این روزنامه وابسته به سپاه افزوده است: فراتر از تحلیل ظاهر عبارات جهانگیری، آنچه از کلیت حضور کنترل‌شده و سخنان او در این گفتگو برمی‌آید این است که بیراه نخواهد بود که بگوییم هدف کلی از این گفتگو قانع کردن مردم برای آنکه در خرداد ۱۴۰۰ به اصلاح‌طلبان رأی بدهند با این توجیه که دولت روحانی دستاورد‌های بزرگی داشته و اگر جایی هم کسری و مشکلاتی بوده، تقصیر دولت قبلی و امریکا و ترامپ است.