واکنش  روزنامه ی ایران درباره قطعی برق و خسارت هایی که به مردم وارد شد

روزنامه آرمان ملی نوشته است : «شکست تیم ملی شطرنج ایران در مسابقات آسیایی»، «افزایش تصادفات جاده‌ای»، «مختل شدن امتحانات دانش آموزی»، «فاسد شدن چندین واکسن کرونا»، «گرفتار شدن چند صد نفر در آسانسورها»، « بیست دقیقه معلق ماندن مردم در فاصله ۱۰۰ متری در محوطه شهربازی چیتگر»، «آسیب نوسان برق به هزاران یخچال و تلویزیون» و ده‌ها اتفاق ریز و درشت دیگر ثمره بی‌برنامگی در تولید برق و قطع سریالی آن در کشور بوده که صدای همه را در آورده است.

این روزنامه وابسته به اصلاح طلبان نوشته است : در این میان مدیران کشور دلیل قطع برق را افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق که می‌تواند ناشی از استخراج رمز ارزها باشد یا استفاده از کولر می‌دانند و برخی نیز فرسودگی تجهیزات را دلیل افزایش مصرف‌ کننده ه ها عنوان می‌کنند.

روزنامه آفتاب یزد هم نوشته است : طبقات متوسط جامعه و مردم دنبال بهانه‌ای هستند که رای دهند اما روز به روز بهانه‌هایی دارند ایجاد می‌کنند که مردم را دلسرد کنند

این روزنامه در ادامه نوشته است : رشته‌های باریک و ضخیم برق و سیاست و انرژی هسته‌ای و مذاکرات وین و رمز ارزها چنان در هم تنیده شده که غفلت کنیم به شدت دچار «برق گرفتگی» و «فیوز پریدگی» خواهیم شد آن هم در روزهایی که مذاکرات وین به نقطه‌ی اوج رسیده اما عده‌ای با تمام توان به دنبال متوقف ساختن آن هستند.

روزنامه ابتکار هم نگاشته است که قطع برق و مشکلاتی که برای حوزه آموزش ایجاد شد خاموشی، و تهدید جدید برای سلامت مردم ایران است .

ابتکار به نقل از یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نوشت  که قطعی برق مشکلاتی در روند واکسیناسیون و ارائه خدمات به مردم در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی به وجود آورده است.

روزنامه آذربایجان هم در این باره نوشته است : ۵/۴ درصد کل بیت کوین دنیا در ایران استخراج می‌شود، و سالانه یک میلیارد دلار برای کشور درآمد دارد.

در این راستا روزنامه اسکناس هم نوشته است : تولیدکنندگان، قربانی رمز ارز شدند

و روزنامه های کیهان و خراسان وابسته به بیت رهبری هم تیتر زده اند آخوند ابراهیم  رئیسی،دستور داده که سازمان بازرسی و دادستانی به مساله قطع برق ورود کنند