واکنش سخنگوی کاخ سفید به سخنان خامنه ای:تهدیدهای خامنه ای موضع ما را تغییر نخواهد داد

سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در یک نشست خبری و در واکنش به اظهارت اخیر علی خامنه‌ای اعلام کرد که سخنان او تغییری در موضع واشنگتن در قبال تهران ایجاد نمی‌کند و همچنین تا پیش از مشخص شدن نتایج مذاکرات، تحریم‌ها برداشته نخواهد شد.

جین ساکی سخنگوی کاخ سفید در این باره به خبرنگاران گفت: «هیچ گام اضافی درباره توافق هسته‌ای با ایران برنمی‌داریم و منتظر گفتگوهای کشورهای امضاء کننده این توافق می‌مانیم.»

او در ادامه افزود: «بیانیه اتحادیه اروپا خواهان از سر گرفته شدن گفتگوهای دیپلماتیک است و ما منتظر پاسخ ایرانی‌ها به این دعوت می‌مانیم.»

ساکی گفت: «سیاست ما در قبال ایران باید از توافق داخلی بهره‌مند باشد و از این رو درباره گام‌های بعدی مرتبط با ایران با کنگره مشورت می‌کنیم.»

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: «دیپلماسی راه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است، اما برداشتن گام‌هایی خارج از این چارچوب هم از گزینه‌های موجود است.»

علی خامنه ای روز دوشنبه طی سخنانی گفته بود که برای پیشبرد برنامه هسته ای رژیم اگر لازم باشد اورانیوم را تا ۶۰ درصد هم غنی خواهیم کرد.

سخنگوی کاخ سفید در حالی بر لغو نشدن تحریم ها تا پیش از مذاکرات با رژیم ایران تاکید دارد که هفته گذشته علی خامنه ای بر این امر اصرار ورزیده بود که پیش از آغاز مذاکرات و یا برگشت رژیم به تعهدات خود در چارچوب برجام باید همه تحریم ها از سوی آمریکا لغو گردد.

خامنه ای این سخنان خود را سیاست رسمی و قطعی رژیم عنوان کرده بود.

دولت اسراییل و جمهوریخواهان در کنگره و سنای ایالات متحده از مخالفین سرسخت بازگشت امریکا به برجام و گفتگو با رژیم ایران هستند.

در روزهای گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه دولت ترامپ با انتشار توییتری گفته بود که علی خامنه ای فقط زبان زور را می فهمد و با این رژیم گفتگو نکنید.