واکنش شماری از سیاستمداران رژیم ایران، نسبت به هلاکت البغدادی توسط سربازان آمریکایی 

علی ربیعی در واکنش به خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش گفت : مرگ بغدادى پایان داعشیسم نیست.

سخنگوی دولت ایران به خبر کشته شدن واکنش نشان داد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی افزود : هلاکت بغدادی پایان نماد تروریسم تزریقی-تخریبی است؛تزریق تفکر مرگ به بطن جوامع بشری و تخریب تصویر اسلام در افکار عمومی جهان. اما همانطور که با مرگ بن‌لادن ریشه ترور نخشکید،مرگ بغدادی نیز پایان داعشیسم نخواهد بود.

پرزیدنت  ترامپ در کاخ سفید اعلام کرده بود  که “نیروهای ویژه آمریکایی، ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش را مانند یک فرد بِزدل و یک سگ کشته اند”

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات حکومت ایران در این باره در توئیتی نوشت : کشته شدن رهبر داعش چیز بزرگی نیست! شما فقط مخلوق خود را کشته‌اید.

عبدالباری عطوان، تحلیلگر عرب نیز در این باره گفت :  ترامپ یک دروغگوی حرفه‌ای است و بیشتر اظهارات و توییت‌های وی آکنده از دروغ است و بعید نیست که وی نمایشنامه قتل رهبر داعش را از روی نسخه مشابه، یعنی کشته شدن “حمزه بن لادن”، که بدون ارائه هیچ‌گونه سند و مدرکی مطرح شد، جعل کرده باشد

عطوان افزود  : پیشتر نیز ایالات متحده ،  ۴ بار البغدادی را کشته بود ، و چه بسا این پنجمین باری باشد. اگر روسیه این خبر را تایید کرد .ما انرا قبول داریم اگر نه مورد تایید نیست چرا که روس‌ها تمامی روایت‌های سابق را نیز رد کردند و عملا، درستی تکذیب‌شان نیز تایید شده است.

محمد جواد جمالی نوبندگانی، نائب رئیس  کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز گفته  که “آمریکایی‌ها نمی‌خواستند ابوبکر البغدادی زنده به دست نیروهای مقاومت برسد” و “با برنامه ریزی قبلی و هماهنگ شده عملیات خود را در این خصوص انجام دادند”.

2 دیدگاه‌

  1. مزدوران روسیه فقط به روسیه اعتماد دارند و تا آنها تایید نکنند قبول نمی کنند . چنانکه مزدوران آمربکا فقط به آمریکا اعتماد دارند.

Comments are closed.