واکنش مردم به آزاد شدن محمد علی نجفی: «تراژدی قتل و محکومیت، مزه شیرین عدالت»

آزادی محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران که به جرم قتل میترا استاد، همسر دوم خود از  ۴ماه پیش در زندان به سر می‌برد، و دو روز پیش نیز موقتا با سپردن وثیقه آزاد شد ا واکنش‌ها ی زیادی  را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. شماری از کاربران توییتر نوشته اند : عدالت واقعی این است ما را  شگفت‌زده کرده است.

یکی از کاربران در تو ئیتر نوشته است : محکومیت بود و مجازات اعدام و گذشت شاکی، تمام.

م.د نوشته بود که اسماعیل بخشی نه، محمدعلی نجفی آزاد شد. و دیگری خطاب به شوهر زندانی خود نوشته : «اینجا عدالت برقرار است، عزیزم.»

عده ای از کاربران توییتر، آزادی محمدعلی نجفی که بنا بر اعترافات خودش، میترا استاد را با سلاح گرم به قتل رسانده، در کنار احکام صادره برای فعالان مدنی از جمله حکم ۲۴ سال زندان برای صبا کردافشاری قرار داده‌اند که یکی از اتهاماتش برداشتن روسری از سر بوده است.

کاربر دیگری نوشته است : «اگر روسری از سر برداری (صبا کردافشاری): ۲۴ سال حبس، اگر حقت را بخواهی (اسماعیل بخشی): ناپدید و حداقل ۱۰ سال زندان، اگر حکومتی باشی (محمدعلی نجفی) و با ۵ گلوله زنی را بکشی، هم توی پاسگاه احترام داری و هم توی دادگاه و با عزت و احترام آزاد می‌شوی

.»کاربری در توئیتر خود نوشته بود :حمیدرضا درخشنده متهم به قتل امام جمعه کازرون، با روند دادرسی شتاب‌زده، در ملاعام اعدام شد.اما همزمان محمدعلی نجفی، وزیر اسبق آموزش‌وپرورش، شهردار سابق تهران، متهم به قتل همسر دومش، با تبدیل قرار به وثیقه “به لحاظ کسالت”آزاد شد. ما چقدر خوشبخت ایم .

حضور خبرنگار زن تلویزیون در استخر مردانه زنجان دردسر ساز شد.

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی در گزارش خبری تلویزیون مرکز زنجان یکی از شهرهای ایران از استخرهای زنجان پخش می‌شد، حضور یک خبرنگار زن در استخر مردانه حضور یافته و مصاحبه و گزارش تهیه و منتشر کرد.

در این گزارش امده است که  این اقدام مورد اعتراض برخی قرار گرفته و گفتند: با وجود خبرنگاران مرد در این رسانه ملی چه لزومی دارد یک زن به عنوان خبرنگار با حضور در استخر مردانه آنهم زمانی که افرادی در آن مشغول شنا هستند اقدام به تهیه گزارش کند؟

برخی از کاربران فضای اجتماعی نوشته اند : ما تصور کردیم که وی با مایو شنا در این استخر حضور پیدا کرده است .

و عده ای نیز نوشته اند آخر زمان است .دیگر فردا پس فردا زنان ادعا می کنند که باید برای مسابقات به استخر مردانه بروند .