واکنش مقامات ارشد اسرائیلی: ابراز خرسندی و حمایت از اقدام ایالات متحده که هشداری به رژیم ایران است

مقامات ارشد اسرائیلی نسبت به اقدام ایالات متحده در هلاکت قاسم سلیمانی و سرکرده سازمان تروریستی “کتائب حزب الله” در عراق ابراز خشنودی کردند و گفتند که این اقدام نشان از قاطعیت ایالات متحده در مبارزه با ترور و فتنه گری های حکومت اسلامی ایران دارد.

مهمترین واکنش، از زبان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر شنیده شد. او که هنوز در آتن به سر می برد، و روز گذشته قرارداد سه جانبه صدور گاز طبیعی اسرائیل به اروپا را با رهبران یونان و قبرس امضا کرد، پس از شنیدن خبر هلاکت قاسم سلیمانی، گفت: ایالات متحده حق دارد به هر اقدام دفاعی دست بزند. او مستقیما به سوء قصد به جان سلیمانی اشاره نکرد، ولی گفت که ایالات متحده قاطعیت خود را در دفاع از امنیت و منافع خویش نشان داده است. نخست وزیر گفت که اسرائیل از هر اقدام ایالات متحده در راه تامین امنیت آن کشور و شهروندان آمریکایی، قاطعانه جانبداری می کند.

وزیر دفاع اسرائیل، نفتالی بنت تا ساعاتی دیگر نشست مهمی را همراه با مشاوران ارشد امور امنیتی و دفاعی برگزار می کند تا بازتاب هلاکت قاسم سلیمانی بر امنیت اسرائیل را مورد بررسی دقیق قرار دهد. در این نشست امیران ارتش اسرائیل نیز حضور فعال خواهند داشت و رویدادهای عراق و بازتاب احتمالی آن بر امنیت اسرائیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سپاه پاسداران، سپاهی رمضان شریف پیش از ظهر امروز (آدینه) در سخنان تهدید آمیزی گفت: «قاسم سلیمانی به هیچ چیز جز آزادی قدس و کمک به مردم مسلمان سوریه و عراق نمی اندیشید و و مردم، و جبهه مقاومت، در طول و عرض جهان اسلام، انتقام خون قاسم سلیمانی را خواهند گرفت».

تصاویری از خودروی هدف گرفته شده قاسم سلیمانی که به مرگ وی و همراهانش منجر شد:

به دنبال هلاکت سلیمانی، اسرائیل مکانی را در نزدیکی مرز سوریه، که محل برف بازی و اسکی اهالی کشور است موقتا بست. این مکان که در فاصله چند صد متری از مرز سوریه قرار دارد و در دامنه کوه حرمون قرار گرفته، محل تفریح هزاران نفر اسرائیلی است و بسته شدن آن، نشان احتمال وقوع تجاوزی از سوریه علیه خاک اسرائیل می‌باشد.
دامنه کوه حرمون دو ماه پیش هدف موشک هایی قرار گرفت که از سوریه شلیک شده بود، ولی این موشک‌ها که پرتاب آن به سپاه قدس نسبت داده شد، در هوا شکار گردید و به خاک اسرائیل نرسید.

مقامات اسرائیلی همیشه بر این باور بوده‌اند که رژیم ایران و یا گروه های وابسته به آن، ممکن است در عملیات انتقام جویانه علیه ایالات متحده و منافع آن، اسرائیل را هدف قرار دهند.

یائیر لپید یکی از رهبران چهارگانه حزب آبی و سفید، اقدام ایالات متحده را با شیوه ای قاطعانه تبریک گفت و آن را نشان حفظ مقام رهبری آمریکا در منطقه دانست و گفت که باید عاملان عملیات تروریستی در هر نقطه ای که هستند نابود شوند.
لپید هلاکت قاسم سلیمانی را شادباش گفت و اظهار داشت که یک ابرجنایتکار، به سزای اعمال خود رسیده است. او گفت: «کسی که از بیروت تا بوئنوس آیرس، به آدم کشی و جنایت و خونریزی دست زده، اکنون به سزای اعمال خود می رسد. او گفت که قاسم سلیمانی مسئول مستقیم قتل هزاران انسان بیگناه بوده است.
یائیر لپید، حکومت ایران را یک رژیم تروریستی نامید و گفت که در برابر چنین نظامی، و برای برقراری امنیت و آرامش، لازم است به زور متوسل شد و از به کارگیری زور رویگردان نبود. او گفت: «هرکس که مستقیم یا غیرمستقیم به عملیات تروریستی دست می زند، بداند که جان خود را به خطر می اندازد و ممکن است هلاک شود».
همه رسانه های همگانی در اسرائیل نیز اقدام ایالات متحده را یک واکنش قاطع و موفقیت آمیز توصیف کردند.

 

5 دیدگاه‌

 1. درود بر اسرائیل درود بر فعالان سیاسی اسرائیل .
  این جشن هلاکت سردار قاتل سلیمانی، را بر همه آزادی خواهان و آزاد اندیشان تبریک می گویم.

 2. از همه دوستان دعوت میکنم که جشن بزرگی در اسرائیل تدارک ببینند چه ایرانیان و چه غیر ایرانی …
  همه رو دعوت به شادی کنید و به اونها به زبان عبری بگید که چه قاتل خطرناکی کشته شد

 3. امروز قلبهای مادران و پدران داغداری که در خون غلتیدن فرزندان بیگناه خویش را با چشم خود دیدند اندکی تسلی یافت.
  امروز قلبهای فرزندان یتیم شده، جوانان به خاک سیاه نشسته، مظلومین به تاراج رفته از غارت و جنایات رژیم خونریز و دژخیم جمهوری اسلامی در ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن اندکی التیام گرفت.
  من دست و پای پرزیدنت ترامپ را برای این ضرب شست جانانه میبوسم و با افتخار سرباز آمریکا و اسرائیل خواهم بود و در این راه حاضرم جان خویش را فدا سازم؛ و مطمئنم که این تنها احساس من نیست بلکه میلیونها ایرانی به جان رسیده عمیقا همین احساس را دارند.
  آقای ترامپ شما بخوبی میدانید که ارتش قدرتمند آمریکا بسادگی میتواند رژیم پوشالی ایران را با کمترین هزینه و در کمتر از یکماه سرنگون نماید؛ اما شاید اینرا ندانید که شما از امروز یک ارتش میلیونی از جوانان با شرف ایرانی در اختیار دارید که گوش به فرمان شما خواهند بود.
  آقای ترامپ ما را ناامید نکن و ریشه ظلم را بکن و دنیا را از شر این رژیم اهریمنی پاک کن.
  به هرکسی و هرچیزی که ایمان دارید قسم میخورم که ملت ایران این لطف بزرگ شما را به زیباترین شکل جبران خواهند نمود.

 4. با درود

  اگر دقت کنید آن انگشتری که دست سلیمانی است با آن انگشتری که در آن دست قطع شده است یکی‌ نیست لبه‌های آن فرق می‌کند.

 5. دست نتانیاهو درد نکنه با این هدیه ای که به مردم ایران داد و شاخ قدرت رژیم رو شکوند… این حمله چنان از نظر زمانی مکانی انتخاب بهترین وکاریترین ضربه بدون ایجاد زمینه برای عکس العمل حساب شده بود که من حتی شککمم به ترامپ برای انتخاب این هدف نمیره.

Comments are closed.