واکنش رژیم ایران در برابر حمله به سوریه ملایم و بدون تهدیدهای نظامی عملی بود

 

رهبران حکومت اسلامی ایران، در سخنان دیروز و امروی خود به ابراز حمایت شفاهی نسبت به رژیم بشار اسد بسنده کردند و در مورد اقدامات تلافی جویانه علیه ایالات متحده و یا کشورهای غربی سخنی نگفتند.

منابع خبری احتمال می دهند که در جریان حملات هوایی سپیده دم روز گذشته، مواضعی متعلق به سپاه پاسداران ایران نیز اسیب دیده باشد. مقامات رژیم در این باره سخنی نگفته اند.

در حالی که بیاری از مردم سوریه و اوپوزیسیون آن کشور از وقوع بمباران ها ابراز خرسندی کردند و کشورهای غربی را مورد تشویق قرار دادند، تنها نهادهایی که آن را محکوم ساختند، در کنار رژیم های ایران و روسیه و همچنین حزب الله لبنان، که مستقیما در این جنگ درگیر هستند، گروه تروریستی حماس و گروه موسوم به انصارالله یمن بودند که علیه حمله سخن گفتند و این اقدام نظامی را محکوم دانستند.

رژیم ایران و سازمان های تروریستی وابسته به آن، انهدام تاسیسات تولید سلاح های شیمیایی سوریه را “یک اقدام تروریستی” توصیف کردند، و این در حالی که کشتار مردم سوریه و عملیات آدم کشی رژیم ایران و سازمان های وابسته به آن، خود بزرگترین عمل تروریستی محسوب می شود.

در واشتگتن، رئیس مجلس نمایندگان در کنگره آمریکا، پُل رایان، عملا حکومت اسلامی ایران را جنایتکار، و دولت روسیه را شریک جرم دانست و گفت که آن ها نیز در کاربرد سلاح های شیمیایی توسط بشار اسد علیه مردم نگون بخت سوریه سهیم بوده اند.

این سیاستمدار ارشد آمریکایی در ادامه بیانیه خود نوشت که سران رژیم ایران و روسیه، با حمایت از جنایات اسد، در واقع خوی خود را نیز نمایان ساخته اند و باید پاسخگو باشند.

پل رایان در بیانیه خود نوشت که سیاستمداران آمریکایی در این نکته متفق القول هستند که عملیات وحشیانه رژیم بشار اسد در کاربرد سلاح های شیمیایی نمی بایست بی پاسخ می ماند و چنین جنایاتی قابل تحمل نیست.

2 دیدگاه‌

  1. بسیار خرسندیم که سران جمهوری اسلامی کاملا قدرت و جدیت پرزیدنت ترامپ را در مخالفت با آنها لمس کرده اند و از تهدید عملی ایالت متحده خودداری میکنند ، به امید روزی که پرزیدنت ترامپ شر جمهوی اسلامی ایران را از سر تمام مردم جهان کم کند

Comments are closed.