واکنش های مقامات آمریکایی به کشته شدن قاسم سلیمانی

در حالی که هنوز ساعاتی از کشته شدن قاسم سلیمانی و تنی چند از فرماندهان بلندپایه گروه‌های شبه نظامی وابسته به جمهوری اسلامی نگذشته است، شماری از مقامات سیاسی آمریکا به این حمله واکنش نشان داده اند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار ویدیوئی در حساب توئیتری خود، خبر از شادی مردم عراق داد و نوشت:
«عراقی ها – عراقی ها – برای آزادی در خیابان‌ها می رقصند. خدا را شکر که ژنرال سلیمانی دیگر نیست».

سناتور با نفوذ آمریکایی، لیندزی گراهام نیز، جمهوری اسلامی را به شدت تهدید کرد. او در توئیتر نوشت:
«اگر ایران همچنان به آمریکا و متحدین ما حمله کند، باید سنگین ترین بها را بپردازد، که شامل تخریب پالایشگاه های نفتی آنها نیز می شود».

نیکی هیلی سفیر پیشین ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل و از یاران نزدیک پرزیدنت ترامپ نوشت:
«قاسم سلیمانی تروریستی بود که خون آمریکایی‌ها روی دستانش بود. کشته شدن او باید مورد تحسین همه کسانی باشد که به دنبال صلح و عدالت هستند. افتخار کنید به رئیس جمهور ترامپ برای انجام کارهای قوی و درست».

«یل دی بلازیو»، شهردار نیویورک نیز، در حساب توییتر خود نوشت:
«با فرمانده پلیس شهر صحبت کرده ام و پلیس نیویورک به صورت فوری تدابیر ویژه‌ای را برای حفاظت از برخی نقاط حساس شهر در برابر هرگونه اقدام از سوی ایران و یا همپیمانان تروریستش به جهت انتقام گیری ، انجام خواهد داد. ما باید برای تهدیدها برای مدت‌ طولانی آماده باشیم».

Have spoken with Commissioner Shea + Dep Commissioner Miller about immediate steps NYPD will take to protect key NYC locations from any attempt by Iran or its terrorist allies to retaliate against America. We will have to be vigilant against this threat for a long time to come.

سناتور برحسته جمهوریخواه تام کاتن از سلیمانی به عنوان مسئول مرگ صدها آمریکایی یاد کرد و نوشت:

«قاسم سلیمانی مغز متفکر ترور رژیم ایران مغرورانه برای ده‌ها سال، از کشته شدن صدها آمریکایی یاد می‌کرد. امشب، او آنچه را که به وفور سازوارش بود را گرفت، و تمام آن سربازان آمریکایی که با دست او جان خود را از دست داده‌اند نیز آنچه را که سزاوار آن بودند، گرفتند: عدالت».

 

2 دیدگاه‌

  1. اسطوره شکست ناپذیری رژیم در کمتر از ۲۴ ساعت پس از دستور ترامپ به این سادگی کشته شد؛ همانند غلبه اعجازآمیز داوود بر جالوت.
    همانگونه که آقای منشه امیر ماه گذشته گفتند فقط ببینید که چقدر قدرت این رژیم پوشالی است.
    قطع صادرات کامل نفت ایران با این همه بهانه که آمریکا در اختیار دارد تنها نیازمند یکی دو روز بمباران میادین نفتی و پالایشگاه های ایران است.
    آنوقت تا یکی دوسال دیگر نفتی برای صادرات وجود ندارد که آمریکا بخواهد آنرا تحریم کند یا قاچاق آنرا مهار نماید و یا همکاری اروپایی ها و چین و روسیه را گدایی کند و یا حتی نگران انتخابات بعدی و روی کار آمدن دموکراتها باشد.
    رژیم جمهوری اسلامی بدون پول نفت حتی یک ماه نیز دوام نمیآورد و و مزدوران سه چهار زنه آنها برای مخارج سنگین خود در رقابتی فشرده سر ارباب هایشان را به آمریکا هدیه میدهند.

  2. خامنه ای و دیگر فرمانده هان دزد و جانی سپاه از ترس خواب ندارند، تومبون زرد کرده اند که کی نوبت آنهاست؟ جائی هم برای قایم شدن نیست. حالا می بینند که آمریکا در صورت اراده هر کاری بخواهد بکند میکند.

Comments are closed.