واکنش ها به یوروش اف بی آی به خانه دونالد ترامپ.کاخ سفید:بایدن اطلاع نداشت

دو روز پس از هجوم ماموران اف بی آی در ایالات متحده به خانه دونالد ترامپ واکنش ها به این رویداد بی سابقه همچنان ادامه دارد و در تازه ترین آنها کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن از این موضوع اطلاع نداشته است.

کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از یورش پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، به ویلای شخصی دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهوری سابق این کشور در پالم بیچ فلوریدا از قبل اطلاع نداشت.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در این زمینه گفته است، رئیس جمهوری مانند همه مردم آمریکا از طریق رسانه‌های عمومی از این موضوع خبردار شد.

نمایندگان جمهوریخواه کنگره ایالات متحده نیز حمله به خانه دونالد ترامپ را محکوم کردند.

مخالفان این اقدام،اف بی آی را سازمانی می دانند که در دست دموکرات های ایالات متحده است و به صورت جانبدارانه و سیاسی عمل می کند و با پرونده سازی علیه یا به نفع شخص یا اشخاصی وارد عمل می شود.

دونالد ترامپ خود نیز این اقدام اف بی آی را شرم آور خواند و گفت که کشور ما توسط چپ ها مورد حمله قرار گرفته و به گفته او ایالات متحده عظمت خود را از دست داده است.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا جو بایدن از قبلا از صدور حکم بازرسی مطلع شده بود، گفت که رئیس جمهور آمریکا از این موضوع اطلاع نداشت.

کارین ژان پیر اضافه کرد، جو بایدن «از این موضوع آگاه نبود. به هیچ کس در کاخ سفید قبلا اطلاع داده نشده بود. چنین چیزی اتفاق نیفتاد.»

مقامات آمریکایی تایید کردند که بالاترین مقامات وزارت دادگستری آمریکا حکم بازرسی ویلای دونالد ترامپ در «مار-آ-لاگو» را تایید کرده بودند.

«سی‌بی‌اس» نیوز می‌گوید، انتظار نمی‌رود که مریک گارلند، وزیر دادگستری و دادستان کل ایالات متحده، در مورد تحقیقات یا بازرسی از اقامتگاه رئیس جمهوری سابق آمریکا ابراز نظر کند.

دونالد ترامپ روز گذشته اعلام کرد که ماموران اف‌بی‌آی به اقامتگاه شحصی او در مار-آ-لاگو در پالم بیچ فلوریدا « یورش» برده‌ و آن را «اشغال» کرده‌اند.

منابع مطلع به شبکه «سی‌بی‌اس» نیوز گفته‌اند که بازرسی ویلای شخصی دونالد ترامپ در ارتباط با تحقیقاتی است که در اوایل سال جاری توسط اداره آرشیو ملی آمریکا آغاز شده و با موضوع نگهداری اسناد ریاست جمهوری نزد دونالد ترامپ مرتبط است.