واکنش ها نسبت به در لیست تروریستی قرار گرفتن سپاه پاسداران از سوی آمریکا همچنان ادامه دارد

حکومت اسلامی ایران امیدوار است که از طریق کمک گرفتن از سازمان های ترور دیگر در خاورمیانه و به ویژه در امیرنشین های عربی بتواند به پایگاه های نظامی ایالات متحده در امیرنشین های خلیج فارس و همچنین به سربازان کشور آمریکا آسیب برساند

تصمیم پرزیدنت ترامپ برای اضافه کردن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی خارجی در سطح جامعه جهانی واکنش های بسیار گسترده‌ای در پی داشت و رسانه های بین المللی کوشیدند که مفهوم واقعی این اقدام دولت ایالات متحده را مورد ارزیابی قرار دهند.

با این همه کشورهایی مانند: روسیه – ژاپن و چین که ظاهراً از دوستان حکومت اسلامی ایران به شمار می‌روند به سکوت در این باره ادامه می‌دهند و تاکنون اظهار نظری در این باره نکرده اند.

تنها گروه هایی که به کمک رژیم ایران و ابراز پشتیبانی نسبت به سپاه پاسداران درآمده‌اند و سازمان تروریستی حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین و همچنین حزب الله لبنان و گروه تروریست های حوثی در یمن بودند که  که این گروه ها از حکومت اسلامی ایران کمک مالی و تسلیحاتی دریافت می‌کنند.

سرکردگان حماس گفتند که سپاه پاسداران در ایران سازمانی می باشد که برای تامین هدف های اسلامی مبارزه می کند و جنبه تروریستی ندارد حماس گفت که خود ارتش آمریکا و دولت ایالات متحده است که تروریست می باشند و با حمایت از یک کشور تروریست پرور مانند اسرائیل نشان می دهند که از حق و عدالت به دور هستند.

همچنین جهاد اسلامی آزادی فلسطین واکنش مشابهی نشان داد و متقابلا ارتش آمریکا و دولت اسرائیل را تروریست و تروریست پرور خواند و خواهان باطل کردن تحریم سپاه پاسداران شد.

در گزارش‌های پیشین گفته شده بود که حکومت اسلامی ایران امیدوار است که از طریق کمک گرفتن از سازمان های ترور دیگر در خاورمیانه و به ویژه در امیرنشین های عربی بتواند به پایگاه های نظامی ایالات متحده در امیرنشین های خلیج فارس و همچنین به سربازان کشور آمریکا آسیب برساند.

در گذشته گروه های تروریستی وابسته به حکومت اسلامی ایران توانستند در لبنان و همچنین در عربستان سعودی جنایات هولناکی را علیه حضور سربازان آمریکایی در منطقه به اجرا بگذارند که در دو انفجار که یکی در لبنان و دیگری در عربستان بود صدها تن از سربازان ارتش آمریکا جان خود را از دست دادند.

اکنون سران حکومت اسلامی ایران و فرماندهان سپاه پاسداران و دیگر نیروهای مسلح هشدار می‌دهند که آن ها قادرند جنایات خود را تکرار کنند.

آنها بدون اینکه مسئولیت جنایات پیشین را  به عهده بگیرند تهدید کرده و می‌گویند که از طریق عوامل خود در منطقه می‌توانند ارتش آمریکا را مورد خطرات جدی قرار دهند.

یک دیدگاه

  1. این اقدام پرزیدنت ترامپ (که البته بسیار دیر هنگام بود) تیر خلاصی بود بر دم و دمبالچه های رژیم وحشی آخوندی…اینان مفت خوران و لاتهایی بیش نیستند که این اربده کشیها نشان از سوزش و نابودیشان است . جای تبریک داره به همه آزادی خواهان ایران

Comments are closed.