واکنش پرزیدنت ترامپ به حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد:اگر ایران می خواهد جنگ کند،این پایان ایران خواهد بود

پرزیدنت ترامپ ساعتی پس از حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد با انتشار توییتری نوشت:اگر ایران جنگ و درگیری می خواهد این رسما پایان ایران خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ در اولین واکنش خود نسبت به حمله راکتی افراد و گروه های ناشناس به سفارت این کشور در بغداد انگشت اتهام را به سوی رژیم اسلامی ایران دراز کرد.

پرزیدنت ترامپ ساعتی پس از حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد با انتشار توییتری نوشت:اگر ایران جنگ و درگیری می خواهد این رسما پایان ایران خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ همچنین در ادامه پیام توییتری خود نوشت:هرگز بار دیگر ایالات متحده را تهدید نکنید.

در روزهای گذشته رسانه های بین المللی گزارش هایی منتشر کردند مبنی بر اینکه قاسم سلیمانی سرکرده گروه تروریستی سپاه قدس قصد دارد دست به سلسله عملیات تروریستی بر علیه ایالات متحده در خاک عراق بزند.

همچنین وزیر امور خارجه ایالات متحده اولین مقام این کشور بود که در روزهای گذشته سفری ناگهانی به عراق داشت و دلیل سفر خود را دریافت اطلاعات مشخص از عملیات تروریستی رژیم ایران بر علیه ایالات متحده در خاک عراق اعلام کرد.

به گفته مقام‌های امنیتی عراق، شامگاه یکشنبه ۲۹ اردیبهشت حمله‌ای راکتی علیه منطقه سبز بغداد و در نزدیکی سفارت آمریکا روی داده است.

دقایقی پس از وقوع انفجار، بخش رسانه‌ای سرویس امنیتی عراق در اطلاعیه‌ای کوتاه اعلام کرد که «یک گلوله کاتیوشا» به منطقه سبز بغداد اصابت کرده اما این انفجار تلفاتی نداشته است.

یک مقام پلیس بغداد به خبرگزاری رویترز گفت که موشک‌اندازی که این راکت را شلیک کرده بود در منطقه‌ای در شرق بغداد پیدا شده و نیروهای امنیتی با محاصره منطقه، در جست‌وجوی عوامل این حمله هستند.

به گفته مقام‌های امنیتی عراق، آسیبی به سفارت آمریکا نرسیده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله شامگاه یکشنبه را برعهده نگرفته است.

اما پرزیدنت ترامپ در پیام توییتری خود آشکارا رژیم ایران را عامل این حمله اعلام کرده است.

این در حالی است که وزیر امور خارجه آمریکا در روزهای گذشته با انتشار بیانیه ای به رژیم اسلامی هشدار داده بود که هرگونه حمله حکومت ایران و یا گروههای مورد حمایتش  به سربازان و پایگاه های آمریکا در منطقه و متحدان این کشور با پاسخ قاطع و سریع ایالات متحده روبرو خواهد شد.

در روزهای گدشته همچنین رژیم اسلامی در عملیاتی خرابکارانه چهار کشتی را در بندر فجیره منفجر کردند.

همچنین سه شنبه گذشته  شبه‌نظامیان حوثی در یمن با پرواز دادن دو پهپاد، تأسیسات نفتی عربستان سعودی را هدف قرار دادند و موجب بروز آتش سوزی شدند.

این حمله ها و حمله راکتی امروز به سفارت آمریکا در بغداد در حالی صورت می گیرد که خامنه ای در آخرین سخنرانی خود از طرفی مذاکره با آمریکا را رد کرده بود و آن را سم مضاعف نامید و همزمان تاکید کرد که نه آمریکا خواهان جنگ است و نه رژیم اسلامی در پی جنگ می باشد.

روز جهارشنبه گذشته وزارت خارجه ایالات متحده با صدور فرمانی دستور خروج تمام کارکنان “غیر ضروری” دولتی را از عراق صادر کرد.

سفارت آمریکا در بغداد در یک “هشدار امنیتی” اعلام کرد که این دستور شامل کارکنان سفارتخانه در بغداد و کنسولگری در اربیل می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه خدمات صدور ویزا در هر دو مرکز به حالت تعلیق در آمده است.

ایالات متحده تا زمان انتشار این گزارش واکنش رسمی به حمله راکتی روز یکشنبه به سفارت این کشور در بغداد نداشته است.

3 دیدگاه‌

  1. اگر به حرف است، ازکجا که پایان رژیم آمریکا نباشد؟ بخصوص که کشورهای زیادی هستند که بعضا ازلحاظ تسلیحاتی برتریادرترازآمریکاهستند وبااین رژیم درتنش روزافزون می باشندومی توانند باهم متحدشوند!

  2. آخوند انگلیسی و روسی هم اکنون در حال تجاوز به ایران و اموال ایران: شهید کردن پسران، صیغه کردن دختران، و ریختن دلارها به بانک های خارجی است

    پایان آخوند را رقم بزن

Comments are closed.