وبسایت “روحانی سنج”: «حسن روحانی تا کنون از میان ۱۰۰ وعده، به ۶۷ فقره عمل نکرده است»

در ششمین سالگرد آغاز رسمی ریاست جمهوری حسن روحانی در ایران، سایت روحانی‌سنج در گزارش سالانه خود در ضمن تاکید براینکه کارنامه روحانی کارنامه چندان موفقی نیست

حسن روحانی در جریان مبارزات انتخاباتی خود با نشان دادن یک کلید نمادی ادعا کرد که قادر است همه قفل های بازنشدنی کشور را بگشاید و هم مشکلات را حل کند. ولی یک وب سایت به نام “روحانی‌سنج” در این باره نوشت: از۱۰۰ وعده روحانی تاکنون ۶۷ وعده بی‌نتیجه مانده‌است

در ششمین سالگرد آغاز رسمی ریاست جمهوری حسن روحانی در ایران، سایت روحانی‌سنج در گزارش سالانه خود در ضمن تاکید براینکه کارنامه روحانی کارنامه چندان موفقی نیست، اعلام کرد که از مجموع ۱۰۰ وعده ثبت شده در روحانی‌سنج، تاکنون ۶۷ وعده بی‌نتیجه مانده‌اند که از این میان؛ ۴۵ وعده محقق‌نشده، ۱۲ وعده متوقف‌شده و ۱۰ وعده پیگیری‌نشده‌اند.

در ادامه این گزارش امده است: تنها  ۱۴ وعده محقق شده، ۸ وعده با تحقق ناقص  و ۱۱ وعده درحال پیگیری است.این درحالی است که عمر دولت دوم حسن روحانی به نیمه رسیده و کمتر از دو سال به پایان مهلت قانونی فعالیت او در مقام رئیس‌جمهوری باقی مانده است این در شرایطی است که کارنامه ۶ ساله او، آن طور که نماگرهای روحانی‌سنج نشان می‌دهند، کارنامه چندان موفقی نیست.

با وجود دخالت های مستقیم علی خامنه ای و جناح تندرو در کشور کارنامه عملکرد شش ساله روحانی نوسان‌ زیادی داشته است و اکنون او در حالی هفتمین سال ریاست‌جمهوری‌اش را آغاز می‌کند که چشم‌انداز روشنی از دو سال آینده دیده نمی‌شود. باید منتظر ماند و دید عاقبت روحانی و وعده‌هایش به کجا می‌انجامد.

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی حکومت ایران پیشتر در انتقاد به عملکرد دولت روحانی گفته بود:«اگر آقای روحانی معتقد است کناره‌گیری‌اش به نفع مصالح ملی کشور نیست، باید تلاش کند که روشن و دقیق حرکت کند. وی باید از این خواب سنگین برخیزد و باید روشن و شفاف با مردم رو به رو شود».

وی اظهار داشت : «تصمیم سختی است. او اگر نمی‌تواند کاری کند می‌تواند به عنوان یک قهرمان کنار برود و بگوید ایها الناس من می‌خواستم کاری کنم نشد، به دیوار بسته خوردم و حالا کنار می‌روم. این ممکن است کمک کند که اگر او قهرمان نیست حداقل منفور هم نشود».

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: «عملکرد دولت حسن روحانی آن چیزی که او و همفکرانش تصور می‌کردند، نبوده است.

ولی حسن روحانی توانست یک قفل را به آسانی بگشاید و ی در پاسخ به نامه یک کودک که نوشته بود برای رسیدن به مدرسه و حضور در صف صبحگاهی  باید ساعت ۵ یا ۶ صبح بیدار شود چرا که در غیر این صورت در ترافیک می‌ماند. دستور رسیدگی داده است. و از این پس کودکان کشور می توانند دیرتر به مدرسه بروند.

یک دیدگاه

  1. درود.
    این رخداد تقریبا وجه مشترک تمام کسانی است که در ایران به ریاست جمهوری رسیده اند. همچنین تمام کسانی که به نمایندگی مجلس راه یافته اند. تقریبا پنجاه تا شصت درصد وعده هایشان پوچ بیرون می آید. با این حال نکته ای که ذهن آدمی و عقل سلیم را درگیر میکند این سوال است: چرا مردم هنوز هم به رای دادن امیدوارند؟
    سربلند سرزمین مقدس اسرائیل.

Comments are closed.