وب سایت “اینتل لاب” تصاویر ماهواره‌ای از سکوهای پرتاب موشک در نزدیک مسجد سلیمان را منتشر کرد

به گزارش وب سایت «اینتل لاب»،  در حالی که سپاه آخرین مرحله از رزمایش خود را در روز شنبه ۱۶ ژانویه با پرتاب موشک‌های ضد کشتی به پایان رساند، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند که ایران در حال احداث تاسیسات زیر زمینی مشکوکی در پایگاهی نظامی نزدیک به شهر “مسجدسلیمان” می‌باشد.

در این گزارش تصویری وجود تونل‌ها، استحکامات، انبارهای ذخیره سازی سلاح و پایگاه پرتاب موشک‌های کوتاه برد نشان داده شده است.

به گزارش این وب سایت وجود پایه‌های بتونی در نزدیکی محل ورود به تونل‌های این پایگاه نشان از مراحل پایانی ساخت این تاسیسات دارد.

این در حالی است که وب سایت “سپاه نیوز” وابسته به سپاه پاسداران روزگذشته ( شنبه )اعلام کرد در رزمایش اخیر، ایران موشک‌های بالستیک ضد ناو با برد ۱۸۰۰ کیلومتر به هدف‌هایی در شمال اقیانوس هند با موفقیت پرتاب کرده است.

این رزمایش که با نام پیامبر اعظم برگزار شد از روز جمعه گذشته در بیابان های مرکزی ایران آغاز شد، موشک‌های زمین به زمین بالستیک و پهپادهای تهاجمی مورد آزمایش قرار گرفتند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیز گزارش داد  که  استفاده از پهپاد های مثلث شکل انتحاری در این رزمایش شباهت فراوانی با پهپادهایی داشت که در حمله سپتامبر ۲۰۱۹ به تاسیسات نفتی آرامکو در بقیق و خریص مورد استفاده قرار گرفتند.

در ادامه این گزارش آمده است که همین نوع پهپاد در حمله ماه مه ۲۰۱۹ به خط انتقال نفت شرق به غرب در پادشاهی سعودی نیز بکار گرفته شد. هر چند مسئولیت هر دو حمله را حوثی‌های یمنی مورد حمایت ایران به عهده گرفتند اما انگشت اتهام به سوی ایران نشانه رفت.

رزمایش اخیر حکومت ایران با افزایش تنش‌ها در رابطه با برنامه اتمی تهران و شرایط بحرانی در آمریکا همزمان شده است.

همچنین هفته گذشته نیروی دریایی ایران رزمایش دو روزه‌ای در دریای عمان با استفاده از موشک‌های کوتاه برد انجام داد و نیروی دریایی سپاه نیز در خلیج دست به مانوری مشابه