وزیر دفاع اسرائیل: اگر رژیم ایران به تل آویو حمله کند، تهران هدف قرار می گیرد

وزیردفاع اسرائیل در واکنش به تهدیدهایی که بارها در ایران علیه موجودیت اسرائیل شنیده شده، هشدار داد که اگر رژیم ایران شهر تل آویو را هدف قرار دهد، اسرائیل نیز می تواند تهران را هدف قرار دهد.

این هشدار در واکنش به تهدیدهای اخیر حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران و همچنین عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش و علی شمخانی و محسن رضایی و شمار دیگری از سران رژیم بود که تهدید کرده اند اسرائیل را هدف موشک قرار خواهند داد و نابود خواهند کرد.

حسین سلامی گفته بود که اصابت یک موشک ایرانی می تواند تل آویو را که بزرگترین مرکز جمعیتی اسرائیل می باشد، نابود کند.

وزیر دفاع اسرائیل امروز (پنجشنبه) گفت که حکومت ایران بداند که اسرائیل قادر است به تهدیدهای آن رژیم پاسخ قاطع بدهد.

اویگدور لیبرمن در ادامه این مصاحبه، تاکید کرد که اسرائیل به هیچوجه اجازه و امکان نخواهد داد که حکومت ایران و سپاه پاسداران در سوریه به طور دانم مستقر شود. او گفت که اسرائیل به هر بهایی که باشد این هدف را عملی خواهد ساخت.

وزیر دفاع اسرائیل ارزیابی کرد که رژیم ایران چندان دوام نخواهد آورد. او گفت که اقتصاد ایران در بدترین وضع قرار دارد و مردم ایران دوباره به خیابان ها خواهند آمد و رژیم سقوط خواهد کرد.

سخنان لیبرمن در وبسایت خبری عربی به نام “ایلاف” انتشار یافت که متعلق به عربستان سعودی می باشد. “ایلاف” در گذشته با رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز مصاحبه کرده بود ولی این نخستین بار است که با وزیر دفاع اسرائیل در این سامانه مهم عربی گفتگو می شود.

حسین سلامی امروز (پنجشنبه) دوباره اسرائیل را به نابودی تهدید کرد.

9 دیدگاه‌

 1. در ایران حداقل ۲۷ سایت موشکی وجود داره که بزرگترینش در جنوب تهران و نزدیک شهر قم است.(۳۴°۵۴’۳۹٫۳″N 50°۴۸’۱۰٫۵″E) اندازه این سایت موشک بزرگ تر از اندازه هر ۵ سایت موشکی اسرائیل در مجموع است. زمان رسیدن این موشک ها به هدف (در اینجا اسرائیل) بسته به نوع موشک بین ۷-۱۲ دقیقه است . این زمان برای یک هواپیمای پیشرفته نظامی بیشتر از ۳۵ دقیقه است . سرعت این موشک ها در نزدیک هدف بسته به نوع موشک بین ۷-۱۱ برابر سرعت صوت است. سرعت یک هواپیمای F16 و F15 که بدنه اصلی نیروی هوایی اسرائیل را تشکیل می دهند کمی بیش از ۲ برابر سرعت صوت است که در ۶ فرودگاه بزرگ و کوچک در اسرائیل مستقر هستند. سرعت سیستم های ضد موشکی پاتریوت آمریکایی در اختیار اسرائیل بین ۲٫۸ تا ۴٫۱ سرعت صوت است که اصولا برای هدف قرار دادن موشک های بالستیک با داشتن ۳ برابر سرعت پاتریوت ها مناسب نیستند.با فرض نیاز دو موشک برای هر تونل و قیمت موشک های کروز آمریکایی با توانایی هدف قرار دادن تونلهای موشکی ایران تقریبا ۲ میلیون دلار است. شایان توجه است که کل موشک های کروز تاماهاک شلیک شده توسط دولت آمریکا و انگلیس که تنها دارندگان این نوع موشک می باشند ۲۱۹۳ عدد می باشد. تعداد موجودی این موشک ها کمی بیش از ۲۰۰۰ عدد میباشد. هزینه هدف قرار دادن فقط بیش از ۲۰۰۰۰ تونل موشکی ایران سر به فلک میگذارد.۹۵% جمعیت اسرائیل در منطقه به طول و عرض ۳۵*۱۰۰ کیلومتر زندگی می کنند. همه اینها سوای از نیروی زمینی دو کشور است . جدا از داشتن هر گرایش سیاسی و مذهبی و ملی , اصولا اسرائیل از نظر نظامی چطور می خواد با این اعداد و ارقام خودش قانع کنه که از جنگ با ایران چیزی ازش می مونه و این بحث جدا از اینکه اصولا آمریکا بعدا با این چکار خواهد کرد یا جنگ به چه سمتی پیش میره.

 2. وزیر دفاع اسرائیل ارزیابی کرد که رژیم ایران چندان دوام نخواهد آورد. او گفت که اقتصاد ایران در بدترین وضع قرار دارد و مردم ایران دوباره به خیابان ها خواهند آمد و رژیم سقوط خواهد کرد.

 3. چرا اسراییل کار این حکومت رو یکسره نمیکنه؟ ما ایرانی ها در زمان کوروش ناجی شما ملت یهود شدیم. امروز وقت تلافیه… ملت یهود باید ناجی ملت ایران بشه.

 4. بعید میدانیم حکومت جاهل ایران مرتکب همچین خطایی بشود که تعرضی به خاک اسرائیل بکند ، خود آنها هم خوب میدانند و اگر نمیدانند بدانند ، اگر تعرضی به خاک پاک اسرائیل بکنند ، ارتش قدرتمند اسرائیل وجودشان را برای همیشه از صحنه روزگار حذف خواهد کرد ، God bless Israel

 5. اسرائیل و ایران کدامیک آغاز کننده جنگ هستند؛ رژیم آخوندی اسلامی ایران از پایگاه های مستقر در سوریه و لبنان و نوار غزه قادر است که تل اویو را در هر آن لحظه مورد اهداف نظامی قرار بدهد و اسرائیل قاعدتاً اول الزاماً باید پایگاه های ایران مستقر در خاک بیگانه را مورد اهداف نظامی قرار بدهد و در مراحل و بمراتب بطور مستقیم به ایران اعلان جنگ بدهد

 6. آقای لیبرمن اگر شما سید علی جسم ناقص را هم پس گردنی بزنید جرات آخ گفتن ندارد ،چه برسد به اینکه به اسرائیل حمله کند.سالهای سال است که این پسمانده دزدان مدینه را لتوپار میکنید و آنها حتی جرات آخ گفتن هم ندارند .آخوند مفتخور که فقط به فکر چپاول دزدی و شکم و زیر شکم است آنوقت بیاید جانش را به خطر بیندازد ،نکنه شوخیتون گرفته.

 7. با درود

  لطفا به وزیر محترم دفاع اسراییل اطلاع دهید در صورت حمله جمهوری اسلامی به تل اویو بجای تهران پایتخت ملاها و مرکز تولید ملا ها را در قم را بمباران کنید.
  با تشکر

 8. فوری.لیبرمن اینقدره عقلته .تهرانی های بیچاره شامل زن ومرد چه گناهی کردن بمیرن آنها هر ساعت میمیرند وزنده میشن .چرا نمی گویی قم که باعث خوشنودی همگانی واقع شود از اعراب خلیج فارس گرفته وهر ایرانی آزاد اندیشی.تازه لایک مثبتم میگیری.از طرف شیعه سابق برای شماکه دینتان از اسلام بهتر است.

 9. لطفا نظر ما ایرانیان را نسبت به مردم و دولت اسراعیل عوض نکنید.
  اقای وزیر دفاع اسراعیل شما خیلی راحت میتوانید با فشار بر دولت انگلیس ، فرانسه و المان که حامیان سفت و سخت جمهوری اسلامی هستند و طی چهل سال گذشته مسعول تمام اتفاقهایی که تا بهال برای سرزمین ایران و ایرانیان افتاده کمک بسیاری برای مردم ایران انجام دهید تا اینکه به جنگ روی اورید.

Comments are closed.