وزارت اطلاعات احمدی نژاد را تهدید کرد و گفت : اظهارات وی غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی است

وزارت اطلاعات حکومت در اقدامی کم سابقه با انتشار بیانیه‌ای درباره رئیس جمهوری پیشین ایران گفته “در شرایط کنونی بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، تقویت امنیت و وحدت ملی و مشارکت حداکثری در انتخابات و عدم ایجاد زمینه سوء استفاده دشمنان، از ضروریات مسلم نظام می‌باشد”.

در این بیانیه اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد پس از رد صلاحیت در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را “غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی” خواند.

وزارت اطلاعات در این بیانیه هشدار داد که “پاسخ مقتضی به ادعاهای مغایر با واقعیات امنیتی در زمان مناسب اعلام خواهد شد”.

محمود احمدی‌نژاد اخیرا پس رد صلاحیت در انتخابات ۱۴۰۰ انتقادات تندی را درباره وضعیت ایران و عملکرد مسئولان و نهادهای امنیتی بیان کرده است.

این بیانیه وزارت اطلاعات پس از ان منتشر می شود که  سایت دولت بهار متعلق به طرفداران محمود احمدی‌نژاد گزارش داده بود که سوم خرداد، قبل از اعلام رسمی نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی در شورای نگهبان، حسین نجات، فرمانده قرارگاه ثارالله و مسئول امنیت شهر تهران به خانه او در شرق تهران رفته است.

این سایت ادعا کرده که نجات خواستار “همکاری، سکوت و همراهی” احمدی‌نژاد در مقابل رد صلاحیتش شده است.

احمدی‌نژاد هم  خطاب به حسین نجات گفته است  که اوضاع کشور “خراب” و “در آستانه فروپاشی” است . “وضعیت امنیتی به گونه‌ای است که جریان نفوذ در اعماق کشور ضربات سنگین وارد می‌کند. هم ضعف هست و هم خیانت.”

محمود احمدی‌نژاد همچنین در نخستین اظهاراتش پس رد صلاحیت از سوی شورای نگهبان گفته بود “جامعه در حد انفجار است” و او نمی‌خواهد در این “مسیر فروپاشی” شریک باشد.

وی  گفته بود که در برابر رد صلاحیتش “تا پای جان” خواهد ایستاد و کوتاه نخواهد آمد.احمد نژاد دو روز پیش در مصاحبه‌ای با برنامه اینترنتی تقاطع، با ادامه انتقاداتش از نهادهای اطلاعاتی و امنیتی حکومت، گفته بود “بهتر است این نهادها به جای مراقبت و شنود او، مراقب نطنز و تورقوزآباد و سازمان فضایی باشند”.

وی  تاکید کرده که به خاطر حس کردن این خطر “به درخواست مردم” به میدان آمده است و کنار نخواهد رفت.احمدی‌نژاد همچنین هشدار داده بود که رد صلاحیت او “تبعات گسترده‌ای” خواهد داشت.او بدون نام نبردن از نهاد یا اشخاص گفته بود عده‌ای درصدد هستند تا او را از صحنه سیاسی ایران حذف کنند.