وزارت اطلاعات رزیم: “توانسته ایم شبکۀ جاسوسی آمریکا را در جهان نابود کنیم

وزارت اطلاعات رزیم: “توانسته ایم شبکۀ جاسوسی آمریکا را در جهان نابود کنیم

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات حکومت ایران، که نامی از او برده نشده، در اظهارات تعجب برانگیزی، ادعا کرد که  شبکۀ جاسوسی آمریکا در کل دنیا منهدم شده و صدها میلیارد دلار خسارت به سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا وارد آمده است.

این فرد در ادعای خود از جمله ادعا کرد که در جریان عملیاتی دیگر، شبکۀ جدیدی از جاسوسان آمریکا را هدف ضرب قرار داد. او درباره جزئیات این ادعای خویش توضیحی نداد، ولی اعلام کرد که مستندات و اطلاعات مربوط به مأموران سیا در خارج از آمریکا را به زودی منتشر خواهد ساخت.

بررسی میزان درستی این ادعا، در حال حاضر قابل بررسی نیست.

این مقام گمنام وزارت اطلاعات افزود: فعالیت های ضدجاسوسی در این وزارتخانه محدود به داخل ایران نبوده و به ادعای او از ابعادی جهانی برخوردار است که می توان آن را عملیات ضدجاسوسی بین المللی توصیف کرد. این ادعا نیز بسیار شگفت انگیز است.

وی گفت:  «این برای نخستین بار است که یک شبکه گسترده جاسوسی فعال آمریکا در بستر اینترنت در عرصه جهانی و به صورت منسجم شناسایی می‌شود»

این مقام وزارت اطلاعات افزود: «اطلاعاتی که در این سیستم به دست آوردیم را در اختیار متحدان اطلاعاتی قرار دادیم که در نهایت به شناسایی جاسوسان در دیگر کشورها منجر شد.»

وی مشخص نکرد  که “متحدان اطلاعاتی” جمهوری اسلامی چه کسانی هستند ؟

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم ایران، پیشتر اعلام کرده بود  که حکومت ایران موفق شده است به “یکی از پیچیده‌ترین شبکه‌های سایبری سازمان سیا” که در حوزه “جاسوسی سایبری” فعال بوده، ضربه بزند.

وی  افزود: برخی از این جاسوسان شناسایی شده “ایرانیانی بوده اند که در داخل کشور در حوزه‌های صنعتی، نظامی، هسته‌ای، سایبری، اقتصادی و زیرساختی برای سازمان سیا فعالیت می کردند.” که بعد از  شناسایی با آنان برخورد شده و در مواردی نیز به اعدام آنان منجر شده است.

وی درباره تعداد بازداشت شدگان و اعدامیان این پرونده توضیحی نداد .