وزارت اطلاعات رژیم:۱۷ جاسوس وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا دستگیر شده اند

وزارت اطلاعات رژیم امروز دوشنبه اعلام کرد که ۱۷ نفر را به اتهام «جاسوسی برای سازمان سیا» بازداشت کرده و برخی از این افراد به اعدام محکوم شده‌اند.

این وزارتخانه اعلام کرد که معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات «موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی مرتبط با سازمان اطلاعاتی آمریکا شد».

بر اساس این گزارش، حکم این افراد صادر شده و برخی از آنان «به عنوان مفسد فی‌الارض اعدام می‌شوند».

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات که نام او اعلام نشده، گفت که این افراد « به صورت سلولی در ایران فعالیت می‌کرده و هیچ کدام از آنها با دیگری ارتباطی ندارند».

وی اعلام کرد: «جاسوس‌های شناسایی شده شامل شاغلین مراکز حساس و حیاتی، همچنین بخش خصوصی مرتبط با این مراکز هستند که به عنوان پیمانکار یا مشاور در حال فعالیت بوده‌اند».

با توجه به اخبار منتشر شده در روزهای گذشته از دستگیری برخی از فرماندهان سپاه و معاونین وزرا و مشاورین آنها به نظر می رسد که چند تن از این دستگیرشدگان از مقام های دولتی و حکومتی باشند.

به گفته این مقام وزارت اطلاعات ایران «این مراکز حساس و حیاتی شامل حوزه‌های اقتصادی، هسته‌ای، نظامی و سایبری کشور است».

وی اعلام کرد که افراد بازداشت شده «از متخصصان و کارشناسان کشور هستند و از مقامات محسوب نمی‌شوند».

این مقام وزارت اطلاعات بدون اشاره به جزئیات مدعی شد که «افسران سیا» به این افراد «تحت عناوین دیپلماتیک و در حاشیه کنفرانس‌های علمی در کشورهای اروپائی، آفریقایی و آسیائی» نزدیک شده بودند.

وی یادآوری کرد که روز ۲۸ خرداد نیز وزارت اطلاعات اعلام کرده بود که «موفق به کشف و شناسایی یک شبکه جاسوسی شده است».

 

وزارت اطلاعات ایران روز سه‌شنبه، ۲۸ خرداد، اعلام کرده بود که این وزارتخانه اخیرا «یک شبکه بزرگ جاسوسی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را شناسایی و منهدم» کرده است.