وزارت اطلاعات: «یک گروه چریکی بلوچ ها را که “جیش العدل” نام دارد، در بلوچستان ایران منهدم کردیم»

گروه جیش العدل خود را مدافع “اهل سنت” در سیستان و بلوچستان می‌داند

وزارت اطلاعات حکومت ایران اعلام کرد که توانسته است یک شبکه چریکی متعلق به اهالی بلوچستان را شناسایی و متلاشی کند. استان سیستان و بلوچستان، از هنگام به روی کار آمدن حکومت اسلامی، همیشه صحنه درگیری های مسلحانه علیه رژیم بوده، زیرا بلوچ ها حکومت را متهم می سازند که به علت سنی بودنشان، رژیم آنان را مورد تبعیض قرار می دهد.

وزارت اطلاعات با اعلام خبر “انهدام یک تیم “تروریستی” در زاهدان، افزود: با اقدامات پیچیده و گسترده اطلاعاتی در آن سوی مرز یک تیم تروریستی وابسته به گروهک جیش الظلم (جیش العدل) شناسایی و به محض ورود به کشور در دام وزارت اطلاعات  قرار گرفت، سر تیم عملیاتی این گروه به نام الیاس نارویی با نام مستعار (زبیر) بود که کشته شد.

گروه جیش العدل که تاکنون بارها با نیروهای سپاه و مرزبانان ایران در استان سیستان و بلوچستان درگیر شده است، تعدادی از آنها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده است، خود را مدافع “اهل سنت” در این استان می‌داند.

مقامات رژیم ایران  این گروه را “تروریستی” و وابسته به عربستان سعودی معرفی می‌کنند. و بارها عربستان سعودی را متهم کرده اند  که از طریق پاکستان پول و اسلحه به چریک های جیش العدل می رساند

رژیم ایران تا به حال دهها تن از آنان را  کشته و چریک های جیش العدل از طریق عملیات بیابانی نیز شمار زیادی  از پاسداران و مقامات حکومت را هلاک کرده اند .

در گزارش اطلاعات حکومت امده که  الیاس نارویی از عناصر عملیاتی گروهکی محسوب می‌شد که در عملیات‌های چریکی متعددی از جمله فرماندهی حمله به سپاه نیکشهر و کشتن ۲ تن از پرسنل سپاه پاسداران، مشارکت در انفجار اتوبوس محور خاش به زاهدان و هلاکت  ۲۷ تن از پرسنل سپاه و کاشت بمب صوتی مقابل کلانتری ۱۲ زاهدان نقش کلیدی را ایفا کرده است.

گفته شده که وی  قصد داشت با شناسایی اهداف نظامی و امنیتی در شهر زاهدان از جمله سپاه سلمان سلسله اقدامات تروریستی را در قالب عملیات انغماسی طراحی و اجرا نماید که با اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان(عج) ناکام ماند.

پایگاه اصلی جیش العدل  در بلوچستان پاکستان قرار دارد.