وزارت امور خارجه آمریکا خواستار آزادی نرگس محمدی و نسرین ستوده شد

آمریکا از متحدانش برای پیوستن  به ایالات متحده در مقابله با نقض حقوق بشر در ایران دعوت می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران و وضعیت خانم نسرین ستوده و نرگس محمدی به شدت ابراز نگرانی کرده و می‌گوید: از نظر واشنگتن موارد روزانه نقض حقوق بشر و بازداشت های خودسرانه در ایران غیرقابل قبول است.

وی افزود:آمریکا از متحدانش برای پیوستن  به ایالات متحده در مقابله با نقض حقوق بشر در ایران دعوت می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: ما حبس  دراویش گنابادی و آنچه بر خانم نرگس محمدی و نسرین ستوده و دیگر بازداشتی ها می گذرد را به دقت زیر نظر داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا  در متنی که سایت وزارت امور خارجه آمریکا به فارسی منتشر کرده می گوید: من دیروز در مورد خانم نرگس محمدی مادر دو فرزند که در وضعیت وخیم پزشکی به سر می برد و به خاطر دفاع از مسائل حقوق بشری جمعا به ۱۶ سال زندان محکوم شده توییتر کردم امروز ما به طور خاص نگران خانم  نسرین ستوده هم هستیم که از ژوئن ۲۰۱۸ در زندان اوین محبوس است و به خاطر وکالت قانونی زنی که به برداشتن حجاب در انظار عمومی متهم شده با اتهامات امنیت ملی مواجه است.

وی افزود:وضع خانم نرگس محمدی هم وخیم است و به خاطر تشنج از زندان به بیمارستان منتقل شده است .

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از حکومت ایران خواسته است که هرچه زودتر خانم نرگس محمدی که سخت بیمار است و خانم نسرین ستوده را که در جرمی مرتکب نشده از زندان آزاد کند.

وضع حقوق بشر در جمهوری اسلامی اسف انگیز است و حتی زنان کتک خورده دراویش گنابادی از حق شکایت محروم هستند.

در پی بازداشت نسرین  ستوده در خرداد امسال سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نسبت به بازداشت این وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر ابراز نگرانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا  در این باره گفته است ایالات متحده شجاعت خانم ستوده و دفاع از قربانیان ستم مداوم رژیم را ستایش می‌کند و افزود: ما از مقامهای ایران می خواهیم که بی درنگ خانم نسرین ستوده و نرگس محمدی که سخت  بیمار است و صدها تن از کسانی که صرفا به خاطر بیان دیدگاه‌هایشان و آرزوهای شان برای یک زندگی بهتر عنوان کردند از زندان آزاد کند.

آمریکا از حکومت ایران خواسته است که هرچه زودتر خانم نرگس محمدی و خانم نسرین ستوده را کاز زندان آزاد کند.