وزارت امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه، با انتشار ویدئویی آگاه کننده، بار دیگر یادآور شد که این رژیم ایران است که برای تامین نیازهای اساسی مردم از قبیل دارو و مواد خوراکی مانع تراشی می کند و تحریمهای آمریکا در این زمینه نقشی ندارد، چراکه ایالات متحده، هرگز دارو و غذا را مشمول تحریم ها نکرده و نخواهد کرد.

در روزهای اخیر، موجی از تبلغیات دروغین در فضای مجازی به کمک برخی از وابستگان رژیم و چهره های سرشناس داخل ایران به راه افتاده است تا وانمود کنند که تحریمهای آمریکا باعث کمبود دارو و غذا شده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است:

«رژیم ایران، مقامات ایرانی، زندگی ای کاملا متفاوت از مردم ایران دارند. و فکر می کنم این همان ریاکاری است که وزیر امور خارجه پمپئو درمورد آن صحبت کرده است. این نمونه غم انگیز دیگری است از دروغ گفتن رژیم ایران به مردمش. هر زمان که ایالات متحده گروهی از تحریمها را آغاز می کند، برای آنها استثنائاتی را درمورد غذا، دارو و تجهیزات پزشکی در نظر می گیرد. چالش بسیار سخت این است که این رژیم خود مانع رسیدن کمکهای انساندوستانه به مردم ایران است. در خبرها آمده بود که انبارهایی بزرگ و پر از دارو برای مقامات رژیم کنار گذاشته شده اند و تاریخ مصرف بسیاری از آن داروها گذشته اند. رژیم اخیرا ۲۰۰ تن دارو را به عراق فرستاد. بنابر این ما سی و نه سال است که این رفتار را دیده ایم. رژیمی که جیب مردمش را می زند، پول را در خارج از کشور خرج می کند و در مرد خود سرمایه گذاری نمی کند و وقتی که آمریکا و دیگر کشورها تصمیم می گیرند که رفتار خشونت بار رژیم و ماجراجوییهای خشن رژیم در خارج از کشور را هدف قرار دهند، رژیم این گفتار نادرست را به کار می برد که آمریکا استثنائی برای کمکهای انساندوستانه قائل نمی شود. ما این استثنائات را قائل می شویم. یکی از بزرگترین چالشهایی که ما داریم، این است که رژیم ایران از نهادهای انساندوستانه به عنوان یک پوشش استفاده می کند تا با استفاده از آنها پولی را که باید صرف کمکهای انساندوستانه شود به سوی خارج از کشور سوق دهد و در سوریه، یمن، عراق، لبنان، حماس و فهرستی طولانی، خرج کند. ایالات متحده بزرگترین فراهم کننده کمکهای انساندوستانه در دنیاست. برای چنین کشوری، یعنی آمریکا، که چنین سابقه درخشانی در کمکهای انساندوستانه دارد، مضحک است که استثنائاتی برای تحریمهایش در نظر نگیرد تا اطمینان حاصل کند که کمکهای انسانی به مردم ایران برسد.»

 

2 دیدگاه‌

  1. با سلام,
    اینها از هر اشغالگری اشغالگرتند, اشغالگران و جناینکارانی چون اسکندر مقدونی- اعراب- مغولها باید پیش اینها لنگ بیاندازند, اخوندها دست تمام جنایتکاران را از پشت بسته اند

Comments are closed.