وزارت بهداشت، امروز نیز شمار قربانیان را زیر صد نفر اعلام کرد. حقیقت دارد و یا همچنان پرده پوشی می کنند؟

وزارت بهداشت در ایران، امروز نیز آماری انتشار داد که ظاهرا نشان می دهد شمار قربانیان کورونا و تعداد مبتلایان، همچنان رو به پائین است. ولی منابع خبری دیگر، با ارائه آماری کاملا متفاوت، ارزیابی می کنند که این آمار رسمی درست نیست و اعداد واقعی بسیار بالاتر است.

در بیانیه وزارت بهداشت که پیش از ظهر امروز انتشار یافت، شمار جان باختگان در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ تن اعلام شده و ۱۴۹۹ تن افزایش داشته است. اگر این آمار درست باشد، ظاهرا منحنی شیوع کورونا همچنان رو به پایین می رود. به موجب آمار رسمی، تا کنون جمعا ۴۹۵۸ تن جان خود را از دست داده اند و شمار مبتلایان به ویروس به بالای ۷۹ هزار تن رسیده است. همچنین اعلام گردید که تاکنون ۵۴۶۴ تن نیز شفا یافته اند.

شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال از نادرست بودن آمار کورونا در ایران خبر داد و گفت : حکومت ایران شمار مبتلایان کرونا را یک‌سوم و فوتی‌ها را نصف اعلام می‌کند

در این گزارش آمده است: بر اساس بررسی داده‌های داخلی وزارت بهداشت ایران حکومت  سعی کرده از روز ۱۴ فروردین‌ماه با اعلام کاهش آمار رسمی، موج دوم شیوع کرونا و مرگ‌و‌میر ناشی از آن را پنهان کند.این بررسی بین روزهای ۱۳ تا ۲۶ فروردین‌ماه و بر پایه آمار داخلی بوده که وزارت بهداشت بر اساس داده‌های ارسالی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها ثبت کرده است.

ایران اینترنشنال نوشته که  آمار واقعی با در نظر گرفتن تمامی فوت‌شدگان بیش از ۹ هزار و ۷۷۰ نفر بوده است.بررسی این آمار نشان می‌دهد که شمار مبتلایان و مرگ‌ومیرها روزانه آهنگ صعودی با نرخ بیش از سه درصد داشته است.

خبرگزاری ایسنا از موج جدید  کرونا در شش استان کشور خبرداد و نوشت:  براساس آخرین بررسی های صورت گرفته درباره ویروس کورونا  در ایران بنظر می رسد در استان های تهران، آذربایجان شرقی، کهگیلویه بویراحمد، خوزستان، گیلان ومازندران شاهد شروع اپیدمی جدیدی هستند.