وزارت بهداشت ادعا کرد: تعداد قربانیان کورونا در ایران کاهش یافت

در تازه ترین آمار کورونا در ایران،  در شبانه روز گذشته ۱۰۱ نفر دیگر بر اثر کورونا جان باختند و شش هزار و ۴۵ نفر مبتلا شدند.

وزارت بهداشت در حالی از  روند کاهشی شمار جان‌باختگان و مبتلایان به کورونا گزارش می دهد که  طی هفته‌های گذشته، مقامات بهداشتی حکومت  از احتمال اوج‌گیری دوباره کورونا در روزهای آینده خبر می‌دهد.

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت گزارش داد که از زمان شیوع کورونا در ایران ، یک میلیون و ۲۳۷ هزار و ۴۷۴ نفر مبتلا شده است و  ۵۵ هزار و ۴۳۸ نفر جان باخته اند.

او در ادامه گفت: ، حدود پنج ‌هزار مبتلا به کورونا هم در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

خانم لاری افزود:  در حال حاضر چهار شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

او در حالی این آمار را ارائه می دهد که آمار رسمی مبتلایان به کرونا و جان‌باختگان در ایران همواره با تردید جدی کارشناسان و شماری از مدیران بهداشتی مواجه بوده است.

در ادامه این خبر امده است که حسن روحانی، نیز   از «احتمال درگیری با موج دیگر کرونا در بهمن یا اسفند» خبرداد  و علیرضا رئیسی، سخنگوی این ستاد از «آغاز پیک سوم» همه‌گیری کرونا در مازندران خبر داد و درباره وضعیت این بیماری در برخی شهرهای استان گیلان هشدار داد.

مدیران سازمان نظام پزشکی ایران، آمار قربانیان را سه تا چهار برابر آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت برآورد کرده‌اند.