وزارت بهداشت از ۱۵۷ قربانی دیگر در شبانه روز اخیر و بیش از دوهزار نفر مبتلایان جدید خبر داد

شمار جان باختگان کورونا در ایران ، طبق آماری که وزارت بهداشت پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) منتشر ساخت، به ۲۲۳۴ نفر رسید که نسبت به روزگذشته ۱۵۷ نفر به آن  افزوده شده است.

وزارت بهداشت خبرداد که از ظهر روز گذشته (چهارشنبه ) تا کنون ۲۳۸۹ نفر نیز به شمار مبتلایان به کورونا  افزوده شده و شمار کل آنان به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسیده است.

دکتر کیانوش جهانپور مقام وزارت بهداشت، با ارائه این آمار، همچنین اعلام کرد که تاکنون بیش از ده هزار نفر از مبتلایان به کرونا شفا یافته اند.

با این همه، منابع خبری دیگر همچنان می گویند که این امار خیلی کمتر از اعلام حکومت است و این آمار را بالاتر می دانند .در این زمینه شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال  شمار جان باختگان از ابتدای شیوع تا امروز را در سراسر ایران دست کم ۴۵۶۲ نفرو رادیو فردا ۳۰۳۶ نفر اعلام کردند.

بر اساس آماری که رادیو فردا از اظهارات پراکنده مقام‌های رسمی محلی و منابع وزارت بهداشت جمع‌آوری کرده است، تاکنون ۵۹ هزار و ۱۲۰ نفر به دلیل داشتن علائم بالینی کرونا در ۳۱ استان ایران بستری شده یا تحت نظر قرار گرفته‌اند.

در این گزارش آمده است که وزارت بهداشت ایران همچنین آمار افرادی را که در استان‌های مختلف جان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اند، به تفکیک اعلام نمی‌کند.

مقام‌های این وزارتخانه اعلام می‌کنند که آمار آنان به استناد پاسخ تست نهایی از افراد است و افرادی را که در گذشته علائم بالینی داشته‌اند در آمار خود لحاظ نمی‌کنند. تعدادی از نمایندگان مجلس ایران نیز اعلام کرده‌اند که آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت بسیار کمتر از رقم واقعی است.

در ادعای دروغین دیگری از دولت روحانی که گفته در ایران، تمام ادارات دولتی تا ۱۵ فروردین تعطیل خواهند بود. شماری از کاربران کارمند در ادارت نه چندان ضروری در استان های ایران نوشته اند: در پنجمین روز از سال جدید ما سرکار هستیم و به ما گفته اند باید بیایید.

سخنگوی دولت ایران از تعطیلی تمام ادارات دولتی مگر در موارد حساس خبر داد.

علی ربیعی،  سخنگوی دولت روحانی، گفته بود: به دستور روحانی، تمام ادارات دولتی به غیر از در موارد حساس و مرتبط با زندگی روزمره مردم، از جمله بانک ها  تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند.

علی ربیعی،سخنگوی دولت ایران در روز چهارشنبه اعلام کرد: ” به دستور رییس جمهوری ادارات دولتی به غیر از موارد حساس و مرتبط با زندگی روزمره مردم تا ۱۵ فروردین تعطیل هستند.