وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که آمار جانباختگان کورونا همچنان منحنی نزولی دارد 

بر اساس  آخرین اطلاعاتی که از جانب وزارت بهداشت پیش از ظهر امروز انتشار یافت، آمار  قربانیان و مبتلایان به کورونا همچنان کم می شود. در تازه ترین بیانیه وزارت بهداشت حکومت گفته شده که  در شبانه روز گذشته ۸۸ تن جان باخته اند و آمار کل آن ها به ۵۲۹۷ تن رسیده است. سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته  ۸۴ هزار و ۸۰۲ تن مبتلا به ویروس کرونا شده اند که از این ۱۲۹۷ تن تازه بوده و ۶۰۹۶۵تن نیز بهبود یافته‌اند.

سخنگوی دولت روحانی وضعیت کورونایی ایران را وخیم دانست و گفت:  چیزی به نام عادی شدن در کشور شرایط نداریم. مردم باید “فاصله گذاری” و رعایت پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند.

علی ربیعی، ادعا کرد:   شناسایی افراد مبتلا از افراد سالم  از مرز ۷۲ میلیون نفر گذشت و وارد مرحله دوم از طریق تست هدفمند و رسیدن به افراد در تماس با مبتلایان شده است.

ربیعی در حالی این سخنان را مطرح میسازد که  با آغاز کار بعضی از اصناف در ایران، پاساژها و طلافروشی‌ها کار خود را از سر گرفتند.

معاون وزیر بهداشت نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در مازندران هشدار داد . این در حالی که شماری از رشته های کسب و کار به حالت عادی بازگشته اند  و تردد و حمل و نقل کامیون ها همچنان ادامه دارد.

ایرج حریرچی، گفت: «این افزایش ابتلا در مازندران نگران‌کننده است».

وی در ارتباط با بازگشایی‌  کسب و کار در ایران افزود: تصمیم دولت است که آن هم به دلایل اقتصادی انجام شد، تضمینی برای ادامه منحنی کاهشی ابتلا به کرونا وجود ندارد.

وی در حالی این سخنان را بیان می کند که سه  روز پیش ادارات و واحدهای صنفی کم خطر در استان‌ها و پس از آن در تهران بر اساس دستور دولت بازگشایی شد و تمام ممنوعیت‌های مرتبط با تردد بین استانی نیز لغو شد.