وزارت بهداشت ایران: هر هفت دقیقه یک ایرانی  بر اثر کورونا میمیرد

ایرج حریرچی،  معاون کل وزارت بهداشت می‌گوید تعداد قربانیان کرونا در برخی استان‌ها “بی‌سابقه و خیلی بیشتر از حدنصاب‌های قبلی” است و بر اساس آمار هفته گذشته، به طور میانگین هر ۷ دقیقه یک نفر به علت کرونا فوت می‌کند.

او گفته در روزهای گذشته تعداد مبتلایان و بستری شدگان خیلی بیشتر از موج اول و دوم بوده و در برخی مناطق احتمال بازگشت محدودیت‌ها و تعطیلی زیاد است و این احتمال در تهران بیش از سایر استان‌ها است.

حریرچی افزود: در دو موج قبلی کرونا در ایران در هر یک از ماه‌های فروردین و خرداد، در روزهای انگشت‌شماری موارد ابتلای روزانه از مرز سه هزار نفر فراتر رفت اما در هشت روز گذشته هر روز این اتفاق رخ داده که در تاکنون بی‌سابقه بوده است.

او  سه ماه پیش نیز  در یک نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد گفته بود در ایران به طور متوسط هر ۱۳ دقیقه یک نفر در ارتباط با بیماری کووید۱۹ فوت می‌کند.

جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی نیز گفت: پس از موج دوم شیوع ویروس کرونا به ۵۰ درصد از کادر درمان استان  که به کورونا مبتلا شدند.

وی با هشدار نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های درگیر کورونا در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: سرعت انتشار ویروس در استان بالاست

آقازاده افزود: براساس بررسی‌های انجام یافته پیش بینی می‌شود در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، تعداد فوتی های ناشی از کورونا در استان، طی ۲۴ ساعت گذشته از هزار نفر فراتر رفته است.