وزارت بهداشت تایید می کند که با برداشتن برخی محدودیت ها، شیوع کورونا به شدت افزایش یافته است

وزارت بهداشت با انتشار آخرین آمار مربوط به ویروس کورونا، خبرداد که روند ابتلا  و مرگ میر همچنان رو به افزایش است .

در آخرین بیانیه وزارت بهداشت آمده است: «در شبانه روز گذشته  ۳۵۷۴  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۴۴۰ تن از روز ماقبل بیشتر شده است و مجموع مبتلایان به  ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ تن رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از روز گذشته تاکنون ۵۹ تن دیگر از مبتلایان به کورونا جان خود را از دست دادند که ۱۱ تن از روز ماقبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری در ایران، به  ۸۰۷۱ مورد رسیده است. استان های خوزستان ، کرمانشاه،لرستان، آذربایجان شرقی، کردستان  و فارس در وضعیت قرمز هستند.

کیانوش جهانپور افزود:  تاکنون ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ تن  از بیماران، بهبود یافته و ۲۵۶۹ تن از مبتلایان نیز  حالشان وخیم است و تحت مراقبت قرار دارند.

وی گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است. استان‌های هرمزگان، کردستان و کرمانشاه در وضعیت هشدار جدی قرار دارند.

علیرضا زالی، سرپرست ستاد مقابله با کورونا نیز از افزایش ابتلا در  پایتخت خبر داد و گفت که علائم بالینی متنوعی در میان بیماران مشاهده شده است.

بر اساس آخرین گزارشها وضعیت در استان‌های کرمانشاه،  خراسان شمالی و لرستان نیز قرمز است و روند ابتلا به ویروس کرونا صعودی می باشد. این در حالیست که بسیاری از مردم بدون توجه به خطرات جانی این بیماری، زندگی عادی خود را ازسر گرفته و در بازارها و اماکن پر تردد حضور یافته‌اند.

علیرضا زالی نیز هشدار داده که  موارد ابتلا به کرونا در تهران افزایش یافته؛ علائم بالینی متنوعی در بیماران مشاهده می‌شود.

بنا به یک گزارش دیگر، با وجود ابلاغ وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی، معاون دانشگاه صنعتی شریف، مخالفت کرد و گفت:   امکان بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی وجود ندارد.

داود رشتچیان، افزود: ستاد پیشگیری از بیماری کورونای دانشگاه صنعتی شریف تصمیم گرفت امتحانات پایان نیمسال دروس نظری در نیم‌سال‌جاری در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت غیر حضوری برگزار کند.

معاون دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد که تصمیم این دانشگاه برای عدم بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی مبتنی بر پایش وضعیت فعلی گسترش کورونا، پیش‌بینی‌های موجود و توزیع استانی دانشجویان مقیم خوابگاه است.

رشتچیان آفرود: علاوه بر برگزاری امتحانات به صورت مجازی، تا اطلاع ثانوی دفاع از پایان‌نامه‌ها نیز به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.